PAX Gold (PAXG) Token Nedir? PAXG Coin Nereden Alınır?

  Kripto para piyasasında Ethereum tabanlı varlıklar arasında yer alan PAX Gold (PAXG) token, yatırımcıların dikkatini çekmekte. Yazımızda, yerli yatırımcıların merak ettiği PAXG token nedir, nereden alınır, PAX Coin'in avantajları neler gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

  PAX Gold (PAXG) Token Nedir?

  PAX Gold (PAXG) Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlıktır. Ethereum tabanlı olması sayesinde Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebilir özelliklere sahiptir. Altın onsu ile desteklenen bu projenin yerel kripto para birimi PAXG tokendir. 

  PAX Gold Projesi ve Whitepaper

  PAX Gold projesinin temel amacı, zor olan fiziksel altının ticareti, taşınması ve miktarlara bölünmesi gibi işlemleri daha kolay hale getirmektir. Kullanıcılar, PAX Gold tokenlarını Paxos ile kullanabilir ve tokenlarının Amerikan doları cinsinden karşılık gelen değerini alabilirler.

  Her bir PAX Gold tokenı, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons değerinde London Good Delivery altın külçesinin bir onsu ile desteklendiği için güvenilirlik sağlar. Bu yüzden PAX Gold alan işlemciler Paxos Trust Company tarafından saklanan fiziksel altına da sahip olacaktır. Proje hakkında detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://paxos.com bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  PAX Gold Token Yorumları

  Binance gibi büyük borsalarda listelenen PAXG token, uzmanlar tarafından güvenilir kripto para birimleri arasında gösterilmektedir. PAXG tokenin tamamen altın destekli olması ve bunun her ay denetlenmesi gibi detaylar kripto para yatırımcıları tarafından olumlu görülmektedir. Bu nedenle PAXG token varlık saklama konusunda değerlendirilmesi gereken bir yatırım tercihi olabilir. 

  PAX Gold (PAXG) Coin Geleceği Ne Olur?

  1:1 oranında altına endekslenmiş olan PaxGold, hem kripto para yatırımı hem de altın yatırımı yapmak isteyenler için idealdir. Uzmanlara göre her iki varlık türünde de gelecek yıllarda büyük fiyat artışları görülebilir. Beklenen fiyat artışlarında hem ons altından hem de kripto para dünyasından destek alacak PAXG Coin fiyatında çok büyük kazanç fırsatları sunulmaktadır. 

  PAX Gold (PAXG) Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 PAXG fiyatı %pax-gold+try% TL. Döviz cinsinden ise %pax-gold+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, PAX Gold 24 saatte %pax-gold+yuzde%.

  Son dönemde kripto para piyasasında boğa rallisi görülmesi ile birlikte PAXG token fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Tecrübeli analistler, ons altın ile desteklenen PAXG token fiyatında yakın gelecekte yeni yükselişler yaşanabileceğini söylemektedir. Yatırım yapmadan önce mutlaka güncel trendler göz önünde bulundurulmalıdır. 

  PAX Gold (PAXG) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: PAX Gold (PAXG) Coin satın almak için öncelikle listeleme yapan Binance, Mandala Exchange, FTX, HitBTC, gibi borsalardan birinin web sitesine girin. 
  • 2. Adım: Borsada ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra para transferi yaparak hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra boranın kripto para satın al menüsü üzerinden PAXG tokeni seçip alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınıza geçen PAXG coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  PAX Gold (PAXG) Token avantajları şunlardır:

  • ERC-20 tokeni olması sebebiyle PAXG, dünyanın herhangi bir yerinde 7/24 kolayca taşınabilir veya takas edilebilir.
  • LBMA onaylı London Good Delivery ons altın yatırımı yapmaya olanak tanır. 
  • Paxos, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir trust şirketi olduğu için son derece güvenilirdir. 
  • PaxGold Paxos platformu aracılığıyla geleneksel paralar ve fiziksel altın karşılığında kolaylıkla dönüştürülebilir. 

  Dezavantajları Neler?

  PAX Gold (PAXG) Token dezavantajları şunlardır:

  • ERC-20 tokenleri arasındaki rekabetin yüksek olması PAXG fiyatını olumsuz etkileyebilir.
  • 1:1 oranında ons altına endekslenmesi altın piyasasındaki yaşanan düşüşlerin PAXG token fiyatını düşüreceği anlamına gelir. 

  Sonuç

  PAXG token, işlemcilerin fiziksel altınları fiziksel olarak muhafaza etme zorunluluğunu ortadan kaldırmak için üretilmiş bir kripto para birimidir. Fiziksel altının ticaretinin, taşınmasının, miktarlara bölünmesinin daha kolay hale gelmesini sağlayan PAXG token önemli borsalarda listelenmektedir. Gelecekte bu tür stabilcoin’lerin daha sık kullanılacağı düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle