BTC yılsonunda “harika” seviyelerde olabilecek mi?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Temmuz ayının sonlarına doğru yeniden yukarı yönlü hareketlenmeye başladı. Bu da BTC için yılsonu fiyat tahminlerinin güncellenmesini sağladı. Ünlü kripto para analisti Randall Trzaska da BTC fiyatı için analiz ve yorumlarını paylaştı.

  Bitcoin (BTC) Aralık 2020 döneminde 20 bin dolar barajını yıkıp geçerek büyük bir ralliye başladı ve haliyle tüm kripto para piyasasını da peşinden sürükledi. Gelen sert yükselişler 2021 yılının ilk 4 ayında kendisini göstermeye devam etti ve BTC, Nisan ayında neredeyse 65 bin dolara ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Daha sonra Mayıs ayında çöküş yaşayan ve Temmuz ayının sonlarına kadar bu düşüşün etkisinde kalan BTC için son dönemlerde hareketlilikler başladı. Gelen yukarı yönlü hareketlilikler sonrası analistler de kalemi kağıdı eline aldı.

  Trzaska’nın Beklentisi “Harika” Seviyeler

  Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlenmeye başlaması ile birlikte yılsonu BTC fiyatı ile ilgili olarak gelen tahminler de güncellenmeye başladı. Birçok analist, bu sürecin nasıl ilerleyeceğine ilişkin yorumlarını dile getiriyor. Bu analistlerden biri olan Randall Trzaska da BTC fiyatı ve yaşanan hareketlilikler ile ilgili olarak fikirlerini ve yorumlarını paylaştı. Trzaska’ya göre BTC 2021 sonunda “harika” seviyelere ulaşmayı başaracak. Trzaska, işaret ettiği rallinin gelen son yükseliş hareketleri ile kesinlik kazandığını iddia ediyor.

  BTC Yükselişinin Arkasında Ne Olabilir?

  Bitcoin ile ilgili olarak yorumlarını paylaşan ünlü analist, Bitcoin’in Temmuz ayında ilk kez 40 bin doları test ettiğini hatırlattı. Öte yandan Binance vadeli işlemlerinde BTC’nin 48 bin doları görmesi de yatırımcılar için ayrı bir umut kaynağı oldu. Trzaska, bu yükselişlerin arkasındaki en büyük etkenin Amazon ile ilgili çıkan haberler olduğunu düşündüğünü ifade etti. Her ne kadar Amazon bu haberleri yalanlamış olsa da analist, bu iddiaların gerçek olduğunu savunuyor.

  Trzaska’nın Yılsonu BTC Fiyat Hedefi

  Daha önce BTC’nin 6 bin dolar seviyesinden hızla 12 bin dolara yükseldiğini hatırlatan Trzaska, usta analist PlanB gibi BTC’nin 100 bin dolar üzerine çıkacağını düşünüyor. Trzaska’ya göre BTC’nin 40 bin doları test etmiş olması, yılsonunda bu fiyat seviyesinin teyit edildiğini gösteriyor. Ünlü analiste göre Ocak 2022 dönemine kadar Bitcoin’de 6 haneli fiyat seviyeleri görülecek.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle