NYDIG raporu: Yılın son çeyreğine BTC damga vuracak!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili uzman görüşleri gelmeye devam ediyor. Son olarak New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), BTC raporunda kripto paranın umut verdiğini açıkladı.

  Kripto para piyasasında belirsizlik ortamı yaşanırken yatırımcılar uzmanlardan gelen açıklamalara odaklandı. BTC ile ilgili raporların peş peşe geldiği bu dönemde yatırımcılar yükseliş umutlarını kaybetmiyor. Son olarak New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), tarafından paylaşılan BTC raporunda olumlu ifadeler olması dikkat çekti.

  En büyük kripto para birimi BTC, 2023 yılının üçüncü çeyreğini yüzde 11 kayıpla geride bıraktı. Yılın ilk yarısında yükseliş sinyalleri vererek kısmen olumlu bir grafik çizen BTC’deki sert düşüşler yatırımcıları endişelendirdi. Bu verilerden hareketle BTC yılın 3. çeyreğindeki kayıplarla en kötü performans gösteren varlıklardan biri oldu.

  2023’ün En Çok Kazandıranı BTC

  NYDIG ekibi, kötü geçen 3. çeyrek performansına rağmen BTC’nin yılbaşından bu yana en çok kazandıran varlıklardan olduğunu vurguladı. Öte yandan yılın son çeyreği için BTC tahmininde bulunan analistler pozitif bir grafik beklediklerini belirtti. Rapora göre BTC yılbaşından beri yüzde 63 değer kazanarak hala yılın en çok kazandıran varlığı olmayı sürdürüyor.

  BTC’nin geride kalan 3. çeyrekte en zayıf dönemini yaşaması uzmanların dikkatinden kaçmadı. Analistlere göre tarihsel verilere bakıldığında BTC dördüncü çeyreği boş geçmiyor. Önceki senelerde yılın son 3 ayında ciddi kazanç sağlayan BTC için yine benzer bir durumun yaşanması bekleniyor.

  BTC Yılın Son Aylarında Uçuşa Geçebilir

  BTC için dördüncü çeyreğin yüksek potansiyel barındığını söyleyen uzmanların pozitif açıklamaları yatırımcıları heyecanlandırdı. Diğer yatırım ürünlerinin son dönemde ortaya koyduğu performans incelendiğinde oluşan tablo dikkat çekti. Buna göre emtialar, üçüncü çeyrekte yüzde 15,5 oranında değer kazandı.

  Enflasyonun yüzde 1 arttığı dönemde nakit varlıklar yüzde 1,3 değer kazandı. Kısa vadeli yatırım notu yüzde 0,3 ve kısa vadeli hazine tahvili ise yüzde 0,2 arttı. Geride kalan çeyrekte kötü performans gösteren BTC dışındaki yatırım ürünleri uzun vadeli şirket tahvilleri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve değerli metaller oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle