Kripto Para

BTC piyasasında ayı sezonu tedirginliği artıyor!

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında kararsız hareketler devam ediyor. Bitcoin fiyatında bir türlü alışkın olduğumuz yükseliş hareketlerinin gelmemesi yatırımcıların ayı sezonu konusunda tedirginlik yaşamasına neden oluyor…

  Bitcoin fiyatında önce Elon Musk’ın paylaşımları ardından da Çin’den gelen olumsuz haberlerin etkisi ile yüzde 53 oranında sert düzeltme hareketi görülmüştü. Bu hareket, kripto para piyasasındaki pek çok acemi yatırımcıyı tasfiye ederken yatırımcıların geneli üzerinde de tedirginlik yarattı. 

  Bitcoin boğa döngülerinde daha önceden de bu şekilde pek çok düzeltme hareketi görülmesi, kafaları karıştırdı. Bitcoin fiyatının son düzeltmeden sonra önemli ortalamaların altına gerilemesi, kripto para yatırımcılarında ayı sezonu tedirginliğini arttırdı. Haftalık ve günlük hareketli ortalamalarda kalıcılık görmeden BTC fiyatındaki tehlikenin geçmediği uzman analistler tarafından da sık sık hatırlatılıyor.

  Bitcoin Fiyatında Kritik Eşik

  Lider kripto para biriminin fiyatını inceleyen analistlerden bazıları BTC teknik görünümün çok iç açıcı olmadığını öne sürüyor. Ancak bazı uzmanlar da temel analize göre Bitcoin yükseliş trendinin hala güçlü seviyede olduğunu ve kurumsal talebin Bitcoin alımlarına devam ettiğini belirtiyor. 

  Netice itibarıyla kripto para piyasasındaki çalkantılı seyir devam ederken özellikle Bitcoin fiyatında önemli bir eşikte olunması dikkat çekiyor. Kurumsal talep ve BTC’ye olan ilginin azalması ile ayı sezonunun başlama ihtimali de yatırımcıları tedirgin ediyor. Bitcoin piyasasındaki son duruma yönelik yapılan araştırmalar da yatırımcılardaki endişenin boyutlarını gösteriyor.

  Yerli Yatırımcıların Bitcoin Aramaları

  Bitcoin piyasasında ayı mı yoksa boğa sezonunun mu yaşandığı konusundaki aramalar zirve yaptı. Özellikle yerli yatırımcılar Google arama motoru üzerinden yaptıkları aramalarda “Bitcoin ayı sezonu” arama sonuçlarının yeni bir zirve yapması dikkatlerden kaçmadı. Dünya geneli “BTC bear season” aramalarına bakıldığında da ciddi oranda artışların yaşandığı ancak Türkiye kadar büyük bir arama hacminin olmadığı görüldü. 

  Kripto para uzmanlarının takip ettiği korku ve açgözlülük endeksi kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçen önemli bir metrik olarak öne çıkıyor. Analistler, BTC fiyatındaki son hareketlerle birlikte korku ve açgözlülük endeksinin de hafif yükseldiğini ortaya koyuyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle