Kripto Para

Elon Musk sözünde durdu, satış gerçekleşti!

  2021 yılında, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri haline gelen Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yine Twitter üzerinden bir anket yayınlamıştı. Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmamayı soran Musk, 5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında Twitter’dan yaptığı sıra dışı kripto para odaklı paylaşımlarla piyasaların en popüler isimlerinden biri haline geldi. Özellikle odağına Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin’i (BTC) alarak paylaşımlarda bulunan Musk, bu paylaşımlarıyla sektörde yön belirleyici isimlerden biri oldu. Daha önce CEO’su olduğu Tesla şirketinin BTC ödemelerini kabul ettiğini ve bundan 1,5 ay sonra da BTC üretiminin “çevreye verdiği zarardan” dolayı bu ödemelerin askıya alındığını duyuran Elon Musk, 5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı.

  Elon Musk’ın Elinde Hala 166 Milyon Tesla Hissesi Var

  Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden bir anket yayınladı ve 60 milyon Twitter takipçisine, Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmamayı sordu. 10 Kasım TSİ akşam saatlerinde yayımlanan belgelere göre Elon Musk, 5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı. Böylece Elon Musk, 2016 yılından bu yana ilk kez Tesla hissesi satışı gerçekleştirmiş oldu. Bu satışın ardından Elon Musk’ın elinde 166 milyon Tesla hissesi kaldı.

  Elon Musk Neden Tesla Hissesi Sattı?

  Elon Musk’ın gerçekleştirdiği söz konusu Tesla hissesi satışları bu hafta içinde Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri gerçekleştirildi. Çok sayıda gerçekleştirilen satış işlemlerinde toplamda 4,5 milyon adet Tesla hissesi satıldı. Elon Musk’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği açıklama metninde, satışların hisse senetleri opsiyon işlemlerinden doğan vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için yapıldığı ifade edildi.

  Anket Sonrası Tesla Hisseleri Değer Kaybetti

  Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan bu satış öncesi bir anket yayınlamış ve ankette bu satışları yapıp yapmaması konusunda takipçilerinin fikrini almak istemişti. Söz konusu ankette 3,5 milyondan fazla oy kullanıldı ve anketten %57,9 oranında “Sat” seçeneği çıkmıştı. Elon Musk, sonuçlar ortaya çıkmadan önce, anketin sonucu ne çıkarsa çıksın uyacağını dile getirmişti. Musk’ın gerçekleştirdiği hisse satışları, verdiği bu sözünde durduğunu gösteriyor. Öte yandan Musk’ın düzenlediği anket sonrasında Tesla hisseleri %15’ten fazla değer kaybı yaşamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle