Dev Japon bankası Bitcoin konusunda kararsız kaldı

  Japonya’da Tokyo merkezli SoftBank Group, ülkede rekor kıran bir duyuru yapmasıyla gündeme geldi. Dev banka, yıllık 46 milyar dolar net kazanç açıklarken, merakla beklenen Bitcoin konusunda henüz bir karar varamadığını açıkladı…

  SoftBank Group, finansal raporu açıklandı ve dev bankanın kripto para hamleleri yakından takip edildiği için bu gelişme kripto para basınında da geniş yankı uyandırdı. Güney Kore şirketlerinden Coupeng’e yapılan 2.7 milyar dolarlık yatırımın, 28 milyar dolara ulaşması raporda en çok dikkat çeken detay oldu.

  SoftBank Group BTC Açıklaması

  Kripto para camiasının yakından takip ettiği Tesla ve Square gibi dev şirketlerden farklı olarak SoftBank Group henüz kripto para piyasasına adımını atmadı. Piyasa üzerinde herhangi bir payı bulunmayan dev bankanın, kripto para sektörüne girip girmeyeceği de uzun bir süredir merak ediliyor.

  Japonya merkezli dev banka SoftBank Group CEO’su Masayoshi Son, bankanın kripto para sektöründeki geleceği hakkında yaptığı açıklamasında şunları ifade etti: “Onun iyi bir şey mi, kötü bir şey mi olduğuyla; gerçek değerinin ne olduğuyla, balon mu olduğuyla ilgili çok fazla tartışma var. Dürüst olmak gerekirse, ben yanıtı bilmiyorum.”

  SoftBank Kripto Para Yatırımı Yapacak Mı?

  Tesla şirketinin BTC yatırımı yapmasıyla hakkında herhangi bir açıklamada bulunmayan Son, kripto para topluluğunun tepkisini çekti. Ancak ünlü yönetici, kripto paraların geniş bir kitleye hitap etmeye başladığını ve bu kitlenin büyüklüğünden dolayı yok sayılamayacağını söyledi.

  SoftBank Group CEO’su Masayoshi Son, kripto paraların reddedilemeyeceğini söyleyerek sektör temsilcilerini de heyecanlandırdı. “Kripto paraları reddetmek için bir sebep yok. Kendi içimizde müzakerelerimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullanan Son’un yeni yatırım fırsatları aradıkları öğrenildi. Yakın zamanda Amazon Inc., Facebook Inc., gibi hisselere yatırım yapan SoftBank, yeni yatırım fırsatı olarak kripto para piyasasına giriş yapabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle