Kripto Para

ABD’deki ortaklık 24 milyon BTC yatırımcısı doğurabilir

  ABD’de kripto para saklama hizmeti sunan NYDIG ile ödeme sistemi sağlayıcısı NCR ortaklık anlaşması imzaladı. Bu ortaklık neticesinde ülkedeki toplamda 24 milyon müşterinin Bitcoin satın alma ihtimali gündeme geldi…

  ABD hükümetinin görüşleri ile zıtlaşan bankalar, Bitcoin (BTC) konusunda ısrarlarına devam ediyor. ABD’de 650 banka ve kredi sağlayıcısı, yaklaşık 24 milyon kadar müşteri kitlesine Bitcoin hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Kripto para saklama hizmeti sunan New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) bu amaç doğrultusunda harekete geçti.

  NYDIG ile ortaklık anlaşması imzalayan kurumsal ödeme sağlayıcısı NCR, 24 milyon kadar müşterinin Bitcoin satın alabilmesi için ortaklık yaptı. Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre NCR ile çalışan bankaların müşterileri Bitcoin satın alabilmek için yoğun talepte bulundu.

  Müşteriler Bitcoin Yatırımı İstiyor

  Yoğun talep karşısında kayıtsız kalamayan bankalar, bu yönde adım atmak için harekete geçti. NCR şirketi de kripto para tutmanın getirdiği ağır regülasyon yükü sebebiyle yeni bir arayışa geçti. Bu kapsamda kripto para saklama hizmeti sunan NYDIG, regülasyon riskini üstlenen kuruluş oldu ve ortaklık kuruldu.

  Bu ortaklıkla birlikte NYDIG’nin saklama hizmetlerini kullanan müşteriler, NCR’ın geliştirdiği banka uygulamaları sayesinde Bitcoin satın alıp yatırım yapabilecekler. Aynı zamanda satın aldıkları BTC’leri saklama konusunda da herhangi bir sorun yaşamayacaklar. ABD’de yaklaşık 650 banka ve kredi sağlayıcısı, NCR hizmetlerini kullandığı için müşteri sayısının 24 milyona kadar ulaşması bekleniyor.

  Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artacak 

  NYDIG, geçtiğimiz haftalarda bankalara Bitcoin hizmeti sunmak için finans teknolojisi firması Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurmasıyla gündeme gelmişti. NYDIG’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yan Zhao ortaklık anlaşması hakkında şu açıklamalarda bulundu: 

  “Birçok banka, hesaplarından çıkan paraların Coinbase gibi kripto para borsalarına gittiğini görüyor. Bu yüzden müşterilerine bu hizmeti sunma konusunda aşırı istekliler.” Finans dünyasında 10 milyar dolar değerdeki varlık yönetim şirketi Stone Ridge’in alt kuruluşu olan NYDIG önemli adımlar atmaya devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle