NuCypher (NU) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda ERC-20 tabanlı token yatırımını tercih edenlerin yakın takibindeki NU Token hakkında bilgileri sunacağız. En çok sorulan, NU Token nasıl alınır, aslında nedir, avantajları, dezavantajları neler, analistler onun geleceğine yönelik ne söylüyorlar sorularına yanıt vermeye çalışacağız. 

  NuCypher (NU) Token Nedir?

  NuCypher (NU) Token, protokoller için veri gizliliği sağlayan ve anahtar yönetiminin yapılabildiği NuCypher ağında çalışan kripto paradır. ERC-20 tabanlı olan NU Token, stake edilebilir bir kripto paradır. Merkeziyetsiz uygulamalar ile kullanılabilen NU Token aynı zamanda SHH kimlik bilgilerini imzalayarak güven altına almak için kullanılır. NU Token ile yapılan işlemlerde NuFHE kitaplığının devreye girmesi ile son derece güvenli hesaplamalar oraya çıkar. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  NuCypher (NU) Token projesinin amacı yatırımcılara kendi işlemlerini ve adreslerini tam hakimiyet ile kontrol etme şansını sunmaktır. NU Token sahipleri girdilerini ve sonuçlarını ayrı olarak kontrol edebilirler. Diğer yandan, SHH kimlik bilgilerini şifreleyerek koruma altına alabilirler. NU Token projesi isteğe bağlı alıcı adedini işlemler için tanımlamaya ve tercih edilen kadar yatırımcı tarafı ile eşleşmeye izin verir.

  Projenin diğer bir amacı bu tanımlanan erişimleri iptal etmeyi ve yeniden düzenleyebilmeyi de sağlamaktır. Proje hakkında diğer bilgileri şu adresindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  NU Token Yorum

  NU Token hakkında yorumlara bakıldığında merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanımından söz edildiği görülüyor. Yorumlarda, alım-satım hacri staking ile pasif gelir elde etmek amacıyla çok tercih edildiği açıklanmış. Diğer yandan güvenli işlemleri tercih eden ve kimliğini korumak isteyen kurumsal şirketlerinde de ilgisini çektiği belirtilmiş. 

  NuCypher Token Geleceği

  Analistlere göre NU Token yakın geleceğinde değer kaybı meydana gelebilir. Analistler NU Token’ın 2021 Temmuz ayında fiyat düşüşü yaşayabileceğini belirttiler. Onlara göre ilgili ayda NU Token fiyatı 0.20 dolar düzeyine düşebilir. Ancak 2021 Eylül için değer kazanımı tahmini yapıyorlar. Eylül ayında ise NU Token fiyatının 0.35 dolar ile 0.40 dolar badı arasında dalgalanabileceğini belirttiler. 

  1 NU Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 NU token fiyatı %nucypher+try% TL. Döviz cinsinden ise %nucypher+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NuCypher 24 saatte %nucypher+yuzde%.

  NuCypher (NU) Token fiyatı, karşıladığı alım taleplerine, arz azalışına, piyasanın volatilitesine göre anlık değişimlere uğrayabilir. Gündem maddelerinden de etkilene fiyat, anlık takip edilmelidir. Ardından alım veya satım kararları alınmalıdır. 

  NuCypher (NU) Token Nasıl Alınır?

  NuCypher (NU) Token almak için izlenecek aşamalar:

  • 1. Adım: NU Token almak için olun işlem gördüğü borsalara giriş yapmak gerekir. Bu yüzden Nu Token’ın işlemde olduğu Binance, Coinbase Exchange gibi borsalardan birine erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Borsadan ise hesap açılması gerekir ve bu sırada sistemin sunacağı kimlik tanımlama işlemi yapılmalı ve kaydedilmelidir. 
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsadaki para yatırma işlem menüsüne giriş yapıldıktan sonra para yatırılmalıdır. 
  • 4. Adım: Artık hesabın bakiyesi bulunduğu için borsadan NU Token paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına, “kripto al“ sekmesi tercih edilerek ulaşılır.
  • 5. Adım: İşlem sayfasında görüntülenen güncel fiyattan veya daha uygun fiyattan NU Token alım emri girilir. 
  • 6. Adım: Emir onaylandığı an hesabın sanal cüzdanında görülen token miktarı burada saklanabilir. Ancak daha güvenli çevrimdışı saklama için token miktarı donanım cüzdan da transfer edilebilir. 

  Adımların doğru biçimde atılması ardından satın alma işlemi başarıyla gerçekleştirilir. 

  Avantajları Neler?

  NuCypher (NU) Token avantajları:

  • Pasif Gelir: NU Token sahipleri, cüzdanlarında belirli miktarda NU Token’ı belirli vadede kilitleyip, vade sonunda yeni tokenlar kazanırlar. 
  • Kimlik Güvenliği: NU Token sahipleri kimliklerini özel birer şifre veya imza haline getirerek işlem yapabilirler. Bu şekilde anonimlik sağlarlar. 
  • Özel Seçimler: NU Token sahipleri yatırım planları ile ilgili belirli kriterleri önceden belirleyebilirler. Örneğin alım-satım yapacakları yatırımcı sayısını tanımlayabilir ve iptal edebilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  NuCypher (NU) Token dezavantajları:

  • Saldırı Riski: NU Token sanal cüzdanlarda saklanırken çevrimiçi modda bulunur. Bu koşulda ağda bir saldırı olması halinde bakiye riske girebilir. Ancak donanım cüzdanda saklandığında risk ortadan kalkar.
  • Sırlar Yönetimi: NU Token projesinin yatırımcılara sunduğu sırlar yönetimi fonksiyonu, kimlikle veya diğer detaylar ile ilgili konuları saklayabilmeye imkan sunar. Bu durum yatırımcılar üzerinde şüpheli işlemlerin oluşumuna dair hissi uyandırabiliyor. Ancak şifrelemeler sadece bilgileri korumak ve bir depolama arka ucunda güvende tutmak için yapılır.

  Sonuç

  NU Token, ERC-20 tokenlar arasında olan ve merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilen bir varlıktır. Yatırımcıları için gizliliği ve yatırım planını ilişkin hamleleri yönetme şansını sunuyor. Analistler NU Token’ın 2021 senesinde değerlenebileceğini düşünüyorlar. Eğer ikinci yarıya yönelik tahmini fiyatlar oluşursa proje kar sunabilecek. Elbette bunda DeFi sektörünün popüler hale gelmesi de etkili olacak. Her geçen gün işlem hacmini büyüten DeFi sektöründe NuCypher projesi de parlayan bir yıldız olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle