BTC ve ETH balinalarından büyük hareket hazırlığı

  Önde gelen kripto para analiz firması Santiment, kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı. Şirkete göre BTC ve ETH balinaları yeni bir ralli için kendilerini hazırlamaya başladı…

  Santiment şirketinin analistleri, cüzdanlarda bin adet veya daha fazla Bitcoin tutan kripto para kullanıcılarının Bitcoin pazarında hakim olduklarını söylüyor. Daha geniş bir pazar payına sahip olan BTC balinaları, piyasayı yukarı doğru güçlü bir dönüşü tetikleme hazırlığındalar. Bu balinaların durumunu inceleyen Santiment analistleri, yeni bir boğa rallisinin eşiğinde olunduğunu kaydetti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %BTC+try% TL. Döviz cinsinden ise %BTC+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Ayrıca1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolardır.

  Popüler kripto para veri şirketi Santiment, Bitcoin balinalarının 8 Şubat tarihinde 54 haftanın en yüksek seviyesinde yüzde 43.29 oranında pazar paylarının olduğunu belirtti: “BTC balinaları şu anda toplam arzın yüzde 42.56’sını elinde tutuyor. Yüzde 43’ün üzerinde bir geri dönüş, balinaların başka bir ralliyi beslemek istediğinin bir göstergesi olacak.”

  Yeni Bitcoin Rallisi Mi Başlıyor?

  Santiment şirketine göre balinalar ayrıca ellerinde önemli bir miktarda Ethereum (ETH) kripto para birimi de tutuyor. Ethereum piyasasında en iyi 10 borsa dışı balina adresinin 2016 yılı Temmuz ayından bu yana en fazla token arzını elinde tuttukları açıklandı. Ethereum balinaları piyasa payına göre 16.8 milyon ETH bulunduruyor

  Analistler, 1 Mart tarihinde bu adreslerin arasına tek günlük 1.03 milyon ETH daha eklendiğini söyledi. Bu gelişme son 6 haftada en yüksek günlük sıçrama olarak kripto para verilerine kaydedildi. Analistlere göre kripto para balinaları, yeni zirvelere giden yolu açmak için bir ve iki numaralı kripto para biriminde ralli başlatmaya hazırlanıyor.

  Altcoinlerde Büyük Sıçrama Bekleniyor

  Kripto para yatırımcıları ve piyasalar genel olarak BTC ve ETH fiyatlarına kilitlenmiş durumda olsalar da Santiment verileri MATIC, ENJ, TFUEL ve XDCE tokenlarına dikkat çekti. Analistler, Bitcoin volatilitesi devam ederken altcoinlerin çoğunlukla Bitcoin’den piyasa payı çaldıklarını aktardı: “BTC 50 bin doları aşmaya çalışırken, altcoin’ler çoğunlukla bir numaralı kripto para biriminden kazanıyor. MATIC, ENJ, TFUEL ve XDCE, temelleri oluşturan birkaç projeden biri.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle