Kriptopara

3 Uzmandan ZIL Coin Geleceği, 3 Zilliqa Fiyat Tahmini

  Blok zincir teknolojilerinin gelişmesiyle birçok alternatif coin projesi de dikkat çekmeye başladı. Analistlerin radarına girmeyi başaran ZIL Coin ise yakaladığı yeni ivme ile dikkat çekiyor. Zilliqa projesinin detayları ve ZIL Coin hakkında uzmanların fiyat analizlerine ulaşmak isteyenler için merak edilenleri sizler için derledik. 

  Zilliqa (ZIL) Coin Geleceği

  Verimliliğin artırılmasını sağlamayı hedefleyen Zilliqa blockchain ağı, özellikle sektörde büyük bir sorun haline gelmeye başlayan ölçeklenebilirlik sorunun çözümüne sunma hedefiyle çizdiği yol haritasında geleceğe dair umut vaat etmektedir. Analistlerin de gelecek görünümü hakkında pozitif yönde görüş bildirmesi olumlu hareket üzerinde etkili olmuştur. ZIL Coin geleceği hakkında projenin öne çıkan güçlü yanları ve uzmanların geleceği hakkında görüşleri ise şöyle özetlenebilir:

  • Gelecekte daha yaygın hale gelmesi beklenen dApp’lerin daha kolay oluşturulmasını sağlamasıyla büyümesini ve konumunu güçlendirmesi beklenmektedir. 
  • Düşük maliyet ve sürdürülebilirliği ile gelecek 5 – 10 yıllık projeksiyonda, bilhassa güçlü geliştiricilerin projeyi desteklemesi beklenmektedir. 
  • DeFi, NFT, dApp’ler için sağladığı yenilik ve çözümler gelecekte ZIL Coin üzerinde de beklentileri iyileştirmektedir. 

  ZIL Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Mevcut formasyonda destek çizgisine geçici bir geri çekilme olasılığı görülen ZIL Coin, price action’a göre kısa vadeli hedeflere ulaşmak için beklemede kalmaları önerilmiştir. Orta vadeli tahminlerde ise yükseliş trendine devam etmesi beklenen ZIL Coin, iyi bir alım fırsatı yaratabilmesi için piyasalardaki belirsizlik durumunun da ortadan kaybolması gerektiği aktarılmıştır. Uzmanların grafik görünümüne ilişkin genel beklentileri olumlu olsa da yeni hareketin ve direnç – destek noktalarının takip edilmesi olası risklere karşı korunmak için oldukça önemlidir.

  Zilliqa (ZIL) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  ZIL, Zilliqa ağının yerel yardımcı program token’ıdır. Ağdaki işlemlerin gerçekleştirilmesi ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesi amacıyla platform üzerinde çalışmaktadır. Saniyede binlerce işlemi gerçekleştirme becerisine sahip, yüksek verimlilik sunan, açık kaynaklı ve izne gerek duymayan blok zincir ağının temel parçasıdır. Zilliqa blok zincirinde kullanılan bir yerel para birimi olarak ZIL, blok zincirinin işleyebileceği iş sayısının artırılması için parçalama teknolojisini kullanmaktadır. Çalışma prensibini bu tür ilkeler üzerine kuran Zilliqa, ZIL ile blok zincirdeki işlem yapma ve ödeme gücüne sahiptir. 

  ZIL Coin Kullanım Alanları Nelerdir?

  Zilliqa ağının korunması ve işletilmesinde ZIL önemli bir rol oynamaktadır. Stake, tutma ve gönderme için kullanılabilir. ZIL kullanıcılarının sateke ederek, her oylama ve bahis için ZIL miktarına göre oy kullanma hakkı da bulunur. ZIL Token sahipleri bu yönüyle oldukça geniş bir alanda kullanım sağlayabilmektedir. Birçok kripto para biriminde olduğu gibi ZIL arzı da sınırlıdır. Ancak piyasalarda işlem çiftleri ile yatırım amaçlı da ZIL Coin kullanımı mümkündür. Ağdaki işlemleri gerçekleştirmek ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için ZIL Coin kullanılabilir. 

  ZIL Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 ZIL fiyatı %zilliqa+try% TL. Döviz cinsinden ise %zilliqa+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Zilliqa Coin 24 saatte %zilliqa+yuzde%.

  ZIL Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Zilliqa ağının maksimum arzı 21 milyar olarak sabitlenmiştir. Buna bakılarak fiyatında da değişimlerin izlenmesi yol haritasına göre incelenmelidir. 10 yıl içinde eritileceği şekilde tüm tokenları tasarlayan Zilliqa, blok başına madencilik ödüllerinin de kademeli olarak azalmasını sağlamaktadır. Uzun vadeli bakıldığında ise ZIL Coin ne olur sorusunun yanıtı için olumlu beklentiler görülecektir. Gelecek dönem fiyat hedefleri ve proje beklentileri olumlu seyretse de kısa, orta ve uzun vadede alım yapmadan önce piyasanın ve ZIL Coin’in iyice analiz edilmesi ve yakından takip edilmesi gerekmektedir. 

  Zilliqa (ZIL) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Zilliqa projesi ilk olarak Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgi İşlem Okulu’nda görev yapan Akademisyen Prateek Saxena tarafından tasarlanmıştır. Dünyanın ilk parçalama tabanlı blok zinciri olarak öne çıkan proje, kripto alanında sunduğu birçok yenilik ve güçlü ekibi ile güveni tahsis etmektedir. İş ortakları ve ekosistemi de bu güvenin oluşmasına topluluk ile beraber güçlü bir katkı sağlamaktadır. Ağ güvenli ise teknik açıdan pBFT olarak bilinen pratik Bizans Hata Toleransı konsensüsü protokolü le güvence altına alınmıştır. 

  Projeye olan güvenin artması ZIL Coin için de önemlidir. Başarısını proje hedefleri ile doğru orantılı olarak devam ettiren ZIL Coin, daha şimdiden birçok kişinin portföyünde yerini almıştır. 

  Zilliqa (ZIL) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Zilliqa ağının benzersiz oluşu tamamen parçalara ayrılmış ağ üzerinde işleyen ve dünyanın ilk açık blok zincir protokolü olmasıdır. Bu özelliği onu ölçeklenebilirlik sorununu çözümünde etkili kılmakta ve rakiplerinden ayrılmasını sağlamaktadır. Yüksek verimlilik ve saniye başına daha fazla işlem olanakları da yine projeyi özel kılan teknik unsurlar olarak değerlendirilir. Projeyi benzersiz yapan diğer özellikler ise kısaca şöyledir:

  • Her parça veri transferini kendi işlediği için, ağ büyüdükçe ve parça sayısı çoğaldıkça saniye başına işlenen veri sayıda aynı oranda artar. 
  • Kayıtlar işlendikten sonra zincir üzerine anında eklenir ve onay için ek süre gerekmez. 
  • Oyun, reklam, eğlence, finans vb. sayısız sektör için büyük ölçekli kurumsal kullanım senaryoları için en iyi blok zincir olmayı hedeflemektedir. 

  Zilliqa (ZIL) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Zilliqa (ZIL) Coin avantajları:

  • Blok zincirde daha hızlı ölçekleme yapar.
  • Akıllı sözleşme güvenliği sunar. 
  • DeFi, NFT, dApp için geliştirme, hizmetlere erişim vb. kolaylıklar sunar. 

  Zilliqa (ZIL) Coin dezavantajları:

  • Sistem iyileştirmelerine bağlı olarak teknik aksamalar yaşayabilir. 
  • Fiyatı beklenen hedefin altında kalabilir. 

  ZIL Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Zilliqa ağının yerel tokenı olan ZIL, en büyük kripto para borsalarında yer almaktadır. Burada işlem çiftleri üzerinden kolayca al – sat işlemleri gerçekleştirilebilir. Fiyat para veya diğer dijital varlıklarla işleme olanak tanınmaktadır. ZIL Coin listelenen borsalar ise şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Bithumb
  • KuCoin

  ZIL Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Zilliqa hakkında 3 uzman fiyat tahminlerini revize etmiştir. Buna göre ZIL Coin hakkında gelecek projeksiyonu olumludur. Ancak uzmanların görüşleri yatırım tavsiyesi içermez. Sadece genel görünüm hakkında fikir vermek için paylaşılmaktadır. Uzmanların ZIL Coin fiyat tahminleri ise şöyle:

  • Crypto Newsz: 2023 yılında 0,095 dolar hedefini işaret eden uzmanlar, kısa vadeli risklere karşı uyarmaktadır. 
  • Wallet Investor: 1 yıllık görünümde beklentisini 0,10 USD’ye indiren analistler, uzun vadede kırılma yaşaması ile yükseliş trendi beklemektedir. 
  • Price Prediction: 2022 yılında ortalama fiyat hedefini 0,064 USD olarak açıklayan uzmanlar, 8 – 10 yıllık uzun dönem pozisyonunda 1 dolar hedefini duyurmuştur. 

  Sonuç 

  Yazımızda Zil Coin geleceğine ilişkin fiyat tahminlerine değindik. Zilliqa ölçeklenebilirlik ve verimlilik için en etkili blok zincir projelerinden biri olmayı başarmıştır. Kısa ve orta vadeli fiyat riskleri gelecekte yükseliş trendi ile kazanç sağlama potansiyeline sahiptir. Kendi portföyüne ZIL eklemek isteyen yatırımcıların ise ZIL alınır mı sorusuna doğru yanıt vermek için grafik görünümünü iyi analiz etmeleri tavsiye edilmektedir. Piyasa risklerine göre yatırımcısının pozisyon alması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle