Kurumsallar ETH yatırımına mı başladı?

  Lider altcoin Ethereum (ETH) bir gün içinde %5’ten fazla değer kazanarak fiyat rekorunu tazeledi. Gelen yükseliş ile birlikte dün gün içinde fiyatını 2.140 dolar seviyesinin de üzerine çıkarmayı başaran Ethereum adında Coinbase borsası üzerinde sıra dışı bir gelişme yaşandığı tespit edildi.

  Rekordan birkaç gün önce Coinbase borsasından 400 binden fazla Ethereum çıktığı anlaşıldı.Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Mart ayının son haftasında, daha önce girdiği konsolidasyon sürecinden toparlanmalar ile çıkması piyasaları da olumlu anlamda etkiledi. Bitcoin’in hafif fiyat artışları yaşaması ve bir yandan da piyasa hakimiyetinde azalmalar olması birçok altcoine yaradı. 

  Çoğu zaman Bitcoin’e paralel fiyat grafiği çizen lider altcoin Ethereum, gelen toparlanmalardan güçlü bir şekilde payını aldı ve fiyat rekorunu kırdı. Fiyatını 2.050 dolar seviyesinin de üzerine çıkarmayı başaran Ethereum, ayrıca NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın açıklamalarıyla da gündeme geldi. Cuban, katıldığı Delphi Podcast yayınında kripto para portföyünü açıkladı.

  Cuban portföyünün %60’ının Bitcoin’den, %30’unun Ethereum’dan, kalan %10’luk bölümün de diğer altcoinlerden oluştuğunu dile getirdi. Cuban açıklamalarında akıllı sözleşmelerden övgü ile bahsederken Ethereum’u da “internete” benzetti.

  ETH Yükselişinin Perde Arkası

  Geçtiğimiz Pazartesi günü Ethereum, Visa’nın yaptığı “USD Coin” duyurusu ile gündeme gelmişti. Visa tarafından yapılan açıklamalarda, platformun Ethereum ağı üzerinde Crpto.com ile birlikte test çalışmalarına başladığı duyurulmuştu. Bu duyurunun da Ethereum fiyatına pozitif anlamda yansıdığı düşünülüyor.

  Ayrıca CryptoQuant verilerine göre, kripto para borsalarında tutulan Ethereum miktarının hafta boyunca azalmaya devam ettiği tespit edildi. Bu gelişmelere bağlı olarak Cuma günü 1.645 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum, haftalık bazda %25’ten fazla değer kazanarak fiyatını 2.050 doların üzerine taşıdı ve rekorunu tazeledi.

  Coinbase’ten Çıkan 400 Bin ETH Ne Anlama Geliyor?

  Borsalardaki ETH miktarının azalmasında, 25 Mart tarihinde Coinbase üzerinde yapılan işlemin de etkili olduğu düşünülüyor. 14 Nisan tarihinde Nasdaq’ta halka açılacak olan Coinbase üzerinden toplamda 400 bin 300 adet Ethereum çıktı. 1.586 dolar çıkış fiyatı ile yapılan işlemler sonrası CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju “Kurumsallar Ethereum alıyor olabilir” dedi.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle