Kripto Para

NFT sektörünün yeni aktörü: Polkamon (PMON) nedir?

  22 Mart 2021 tarihinde yapılan duyuru ile POLS sahiplerine belli miktarlarda PMON ve Polkamon NFT’leri (non-fungible-token) dağıtılacağı açıklandı. Bu açıklama ile birlikte Polkamon (PMON) Coin’e duyulan ilgi artış gösterdi. Yatırımcıların son günlerde gündemine aldığı Polkamon (PMON) nedir, nereden ve nasıl alınır?

  Son dönemlerde NFT sektörüne duyulan ilgi, kripto para piyasalarına duyulan genel ilginin neredeyse önüne geçmeye başladı. Kurumsal yatırımcıların ve dev ödeme platformlarının kripto para piyasalarına adım atması, kripto paralara duyulan ilgiyi artırmıştı. Sinema, müzik, spor ve hatta siyaset alanları gibi alanlardaki ünlü isimlerin NFT sektörüne adım atması ise NFT’lere duyulan ilgiyi ciddi ölçüde artırdı.

  Polkamon Hangi Amaçla Piyasaya Sürüldü?

  NFT’lere duyulan ilgi ile birlikte, ortaya çıkan yeni NFT ürünleri de yatırımcıların gündemine gelmeye başladı. Her bir Polkamon da eşi olmayan bir NFT ürünü olup, PMON tokeni ile paketten çıkarılabiliyor. En temel anlamda Polkamon, Blockchain teknolojisi ile oluşturulmuş olan dijital koleksiyon varlıklarıdır. PMON tokenleri ile paketten çıkarılan Polkamon NFT koleksiyon varlıkları sanat eserlerine, modern çağ oyunlarına ve Blockchain bağlantılı diğer ürünlere kolaylıkla adapte edilebilir.

  PMON tokeni bir Polkastar projesidir. Polkastarter ise Polkadot ağında kurulmuş olan, çok işlevli ve çok zincirli, merkezi olmayan bir borsadır. Söz konusu ağ üzerinde geliştirilen yeni projelerin ve ürünlerin tanıtımı Polkastar’da yapılır. Bir Polkastar ürünü olan PMON’ın duyurusu 22 Mart tarihinde yapıldı ve geçtiğimiz hafta itibariyle POLS sahiplerine belli miktarlarda PMON ve Polkamon NFT’lerinin dağıtılacağı açıklandı.

  PMON ICO Değeri, Arzı ve Konumu

  PMON tokeninin ICO (İlk Para Teklifi) fiyatı 35 Cent olarak belirlendi ve piyasaya toplamda 10 milyon arz olarak sürüldü. İlk satışta ise 1.8 milyon adet PMON token yer alıyor. Ön satış tamamlandıktan sonra PMON tokeni Uniswap üzerinden 40 Cent olarak satışa sunulacak.

  CoinGecko verilerine göre Polkamon’un (PMON) piyasa değeri 66,2 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve 42,5 dolar bandında işlem görüyor. Son 24 saatte PMON’un ticaret hacmi 26,5 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Kullanıcılar tokeni Uniswap üzerinden alabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle