Kripto Para

Ripple yöneticileri XRP satışına devam ediyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, mahkemeye Ripple davası ile ilgili yeni mektup gönderdi. Komisyon gönderdiği mektup ile Ripple yöneticilerinin kişisel mali kayıtlarını görmek istemesinin nedenini açıkladı. SEC dava sürecinin başlamış olmasına rağmen Chris Larsen’ın XRP satışı yapmaya devam ettiğini iddia ediyor.

  SEC ve Ripple arasındaki çekişmeli davada yeni bir gelişme yaşandı. SEC daha önce mahkemeye Ripple yöneticilerinin kişisel banka hesaplarına ulaşmak istediğini bildirmiş, bununla ilgili bankalara çağrıda bulunmuştu. Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen ise bu talebi uygunsuz bulmuş ve SEC’nin bu hamlesinin nedenini açıklamasını istemişti. SEC beklenen açıklamayı yaptı.

  SEC mahkemeye gönderdiği yeni mektup ile yöneticilerin banka hesaplarından bugüne kadar yapılan XRP satışlarından elde edilen gelirin görülebileceğini iddia etti. SEC yöneticilerden Chris Larsen’ın dava sürecinin başlamasına rağmen hala XRP işlemi gerçekleştiriyor olabileceğini ve bu durumun mali kayıtlarla ortaya konulabileceğini açıkladı.

  Ripple yöneticilerinin anonim işlemleri banka kayıtlarından görülebilir

  SEC mahkemeye sunduğu belgelerle Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un 2015 yılından bu yana XRP işlemi gerçekleştirdiğini, 2017 yılına kadar 159 milyon dolar gelir elde ettiğini iddia ediyor. Garlinghouse’un 2017 yılından  bu yana da 115’ten fazla işlem yaptığını ve dava sürecine kadar yüksek meblağlarda gelir elde ettiğini iddia ediyor. Bununla beraber diğer yönetici Chris Larsen’ın XRP işlemlerine 2013 yılında başladığı ve şu anda da devam ettiği iddia ediliyor.

  SEC mahkemeye gönderdiği mektupta bu işlemlerin blockchain teknolojisi kullanılarak yapıldığını bu nedenle de anonim olduğunu belirtti. SEC açıklamasında yöneticilerin banka hesaplarından mali işlemlerine ulaşılabileceğini ve anonim işlemlerden elde edilen gelirin görüntülenebileceğini belirtti. 

  SEC kişisel harcamalara değil, XRP işlemlerinden elde edilen gelirlere bakacak

  SEC’nin mahkemeye gönderdiği yeni mektupta banka hesapları ile ilgili talebin yöneticilerin kişisel harcamalarına değil, XRP işlemlerinden elde edilen gelirin görüntülenmesine yönelik olduğu belirtildi. SEC bin doların altındaki işlemlere bakılmayacağın sadece XRP ile elde edilen gelirlerin izleneceğini açıkladı. SEC yöneticileri böylece yasa dışı olduğunu iddia ettikleri XRPM işlemlerini ortaya koymaya çalışacak.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle