Kripto Para

Bitcoin ve popüler kripto paralarda sert düşüş!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında bir süredir yatay seyir devam ederken yeniden eski volatilitesine dönüş yaptığı görüldü. Sert düzeltme sonrası BTC fiyatında kısa sürede 1 milyar dolar tasfiye oldu…

  Kripto para piyasasının en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yeniden yüksek volatilite görünmeye başladı. Uzun bir süredir yatay seyirde kısmen düşük hareketlerle grafik çizen BTC yeniden uzun mumlar çizmeye başladı. Lider kripto para biriminin sert düşüş yaşaması marketi de kırmızı renge boyadı.

  Günlük bakıldığında yüzde 10’a yakın düşüş yaşayan lider kripto para birimi, yatırımcıların da endişelenmesine yol açtı. Günlük performansa göre MA20 üzerine atmayı başaran Bitcoin fiyatında kripto para uzmanları kritik seviyelere dikkat çekti. Eğer kripto para analistlerinin belirttiği seviyelerin altında günlük kapanış gerçekleşmesi durumunda BTC piyasasındaki satışların artabileceğine dikkat çekiliyor.

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Nedeni

  Kripto para dünyasının lider varlığı Bitcoin fiyatındaki düşüş hem kurumsal hem de perakende yatırımcıları endişelendirdi. Uzun bir süredir yatay seyirde kalan ve konsolide olan BTC fiyatında yükseliş beklentileri yeniden artmışken gelen bu sert düzeltme hareketi panik yarattı. Bitcoin’deki düşüşün nedenini kripto para uzmanları araştırdı.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analistlere göre BTC fiyatındaki düşüşte ABD borsalarının kapanışta düşüş göstermesi etkili oldu. ABD borsaları arasında teknoloji şirketlerinin hisselerinin yer aldığı Nasdaq borsasında yüzde 2.55 oranında kayıp yaşanması dikkat çekti. Bu durum Nasdaq ile zaman zaman paralel hareket eden kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. 

  BTC Marketi Kırmızıya Boyadı

  BTC fiyatındaki sert düşüş ile birlikte son dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu tazeleyen Ethereum fiyatında da büyük bir geri çekilme görüldü. ETH fiyatında hızlı satışlar gelirken bir süre sonra toparlanma belirtileri gösterdi. 

  Ancak en büyük altcoinin fiyatındaki negatif görünüm borsalardan gelen güncel verilere göre hala devam ediyor. Öte yandan sert düzeltme sırasında kazanan yine kripto para borsaları oldu. Vadeli piyasalarda işlem yapan yatırımcıların 1 milyar doları 1 saat gibi kısa bir sürede tasfiye olması dikkatlerden kaçmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle