Ünlü analist: Altcoinler silinecek BTC kalıcı olacak

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analistlerden Michael van de Poppe, yeni açıklamalarıyla dikkat çekti. Kripto para piyasasının geleceğini değerlendiren usta analist, ayı piyasasının çok uzun ve yıkıcı olacağını ancak Bitcoin’in kalıcı olacağını söyledi…

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamı yatırımcıların canını sıkmaya başladı. Uzun süredir devam eden ayı piyasasında Bitcoin (BTC) ve kripto paralar satış baskısı yaşıyor. Kripto dünyasının tanınmış isimlerinden analist Michael van de Poppe, kripto paralarla ilgili son analizini paylaştı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in iyi sinyaller vermediğini belirten analist şunları söyledi: “Bence geçtiğimiz bahar aylarından bu yana ayı piyasasında olduğumuzu söyleyebilirim. Kasım ayında yaşanan yükselişin gerçek bir boğa olmadığını düşünüyorum.” Tecrübeli analistin bu açıklamaları BTC’de yükseliş bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

  “Kriptoya İnanç Kalmadı”

  Altcoin piyasasında yaşanan düşüşü değerlendiren van de Poppe, Digital Currency Group’un (DCG) iflas edebileceği iddialarının düşüşte etkili olduğunu söyledi: “DCG söylentileri ve Binance ile ilgili de bir FUD dalgası piyasada bulunuyor. Bu yüzden bu iki tarafa da bağlantısı olan coinlerin en fazla etkilendiğini görüyoruz.” 

  Ünlü analist yatırımcıların kripto içgörüsünü şu şekilde özetledi: “Şu anda piyasada bulunduğumuz aşamada kimsenin kripto para piyasasında kimsenin inancının kalmadığını söyleyebilirim. Bence bu kez ayı piyasası görece daha uzun sürecek. Ayı piyasası dört yıllık döngüyle birlikte azalabilir.” Deneyimli analist altcoinlerin büyük bir bölümünün piyasadan silinip gideceğini ancak Bitcoin’in kalıcı olacağını söyledi.

  BTC’de Kritik Seviyeler 

  Makroekonomik faktörler ve Bitcoin hakkında analiz yapan van de Poppe Bitcoin’i yükselişe geçirecek bir destek olmadığına dikkat çekti: “Bir önceki döngüde 200 günlük hareket ortalamasına dokunuldu ve bu noktadan birçok kez geri dönüldü. Son düşüşlerde ise BTC fiyatı uzun bir aradan sonra 300 günlük hareket ortalamasına kadar geriledi.”

  Son gerileme ile birlikte Bitcoin’in 300 günlük hareket ortalamasının altına inmesini değerlendiren usta analist şunları söyledi: “Bu seviye hemen bir direnç noktasına dönüştü. 400 günlük hareket ortalamasının yeniden test edilmesini görebiliriz. Bu seviye yaklaşık olarak 13.700 dolar ile 14.000 dolar arasına denk geliyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle