Nervos Network (CKB) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, özellikle içerik geliştiriciler ve hızlı ağ tutkunları tarafından takip edilen CKB Coin hakkında bilgileri sunacağız. En çok sorulan CKB Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekteki fiyat tahminleri ne gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız. 

  Nervos Network (CKB) Coin Nedir?

  Nervos Network (CKB) Coin, evrensel bir internet benzeri genel ağ olan Nervos’ta çalışan kripto paradır. CKB Coin, sahiplerine birden fazla kripto para cüzdanına ve borsasına Nervos ağı üzerinden erişim imkanını kazandıran varlıktır. CKB Coin, Nervos ağı üzerinden Build on Nervos’u kullanmak ve Dapp’leri en kolay şekilde taşınması için kullanılan bir araçtır. CKB Coin ve Nervos ağ bileşimi tüm Blockchain ekosistemine anında erişimi mümkün kılar. CKB Coin, sorunsuz bir ölçeklendirme ve katman 2 tekonolijine göre çalışan kripto paradır. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper 

  Nervos Network (CKB) Coin projesinin amacı, ASIC destekli iş kanıtlarını sunmak, optimize Nakamato konsensüsü ile maksimum güvenlikteki işlemleri var etmektir. Proje, evrensel internetin en hızlı çözümünü ağdaki protokoller üzerinden sunmayı ve Blockchain’in tümüne aynı noktadan erişme imkanını vermeyi amaçlar. Katman 2 çözümünü tercih eden proje, yatırımcıların yüksek işlem adedinde esnekliği yakalayabilmelerini, hız düşüklüğü yaşamamalarını sağlar. Proje, sürdürülebilir ve merkezsiz ağ Nervos’tan, tüm borsalara erişimi mümkün kılmayı amaçlamıştır. Proje hakkında diğer detayları şu adreste yer alan Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  CKB Coin Yorum

  Nervos Network (CKB) Coin hakkında yorumlara bakıldığında iyimser ifadeler ulaşılıyor. Yatırımcılar Nervos’un internet benzeri bir genel ağ olmak için protokoller topluluğundan destek aldığını ifade etmişler. Projenin bir kamu blok zincir ekosistemini var ettiği açıklayan yatırımcılar, buradan en avantajlı kripto cüzdanlarına ve diğer farklı platformlara rahatlıkla ulaşabildiklerini belirtiyorlar. Diğer yandan platformun düzenliği GIF yarışmalarına katılarak, CKB Coin kazanabildiklerini açıklıyorlar. 

  Nervos Network Coin Geleceği

  Analistlere göre CKB Coin geleceği parlak gözüküyor. Çünkü CKB Coin, geniş bir kitleye hitap ediyor ve fayda sağlamayı hedef alıyor. Analistler Nervos ağından evrensel pasaport adı verilen yeni tip dijital öğenin alınabildiğini, bunun ise farklı platform ekosistemlerinde gezintiyi mümkün kıldığını açıklıyorlar. Çarpıcı yanları olan CKB Coin’in 2021 senesi Ağustos ayında 0.025 dolar ile 0.030 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıklıyorlar. 2021 sene sonunda ise 0.045 dolar ile 0.050 arasında bir fiyatın tabloda olabileceğini belirttiler.

  1 CKB Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 CKB fiyatı %nervos-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %nervos-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Nervos Network 24 saatte %nervos-network+yuzde%.

  CKB Coin fiyatı kripto para piyasasındaki volatiliteden, yatırımcıların alım taleplerinden etkilenir. Gündemdeki haberlere ve arz miktarına bağlı olarak da şekillenen fiyat her an değişime uğrayabilir. Anlık fiyat takibi ardından yatırım yapılması gerekir.

  Nervos Network (CKB) Coin Nasıl Alınır?

  Nervos Network (CKB) Coin almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: CKB Coin, Binance, Huobi Global gibi işlem hacmi son derece geniş kripto para borsalarında işlemde yer alır. Tercih edilen borsaya erişilir.
  • 2. Adım: Borsa hesap açılışının yapılması ve bu sırada sistemin verdiği KYC işlem aşamalarının tamamlanması gerekir.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba yatırım için para yatırılır.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından CKB Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına erişim sağlanmalıdır.
  • 5. Adım: İşlem alanındaki güncel fiyat üzerinden veya tercihe bağlı yeni bir fiyat girişinden CKB Coin alım emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Satın alınan coinler hesabın sanal cüzdanında saklanabilir. Yüksek güvenlikli saklama için ise coinler donanım cüzdana aktarılmalıdır.

  Tüm aşamaların doğru bir şekilde izlenmesi ardından satın alım tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Nervos Network (CKB) Coin avantajları:

  • Hız ve Düşüş Masraf: CKB Coin kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine transfer edilebilir. Bu işlemde ve takasta dakikalar içinde işlem onayını almak mümkündür. 
  • Bağlantı Hızı: Projenin Nervos ağı borsalara ve cüzdanlara en hızlı ağ üzerinden bağlanma imkanını sunar. 
  • Yarışma Ödülleri: Nervos ağından ulaşılabilen İzBlazer ve GIF yarışmalarına dahil olarak CKB Coin kazanmak mümkündür. İzBlazer için projeyi tanıtan içerikleri üretmek ve GIF yarışması için GIF hazırlamak gerekir. Beğenilenlere coin ödemesi yapılır.

  Dezavantajları Ne?

  Nervos Network (CKB) Coin dezavantajları:

  • Çevreci Olmayan Yapı: CKB Coin, Pow konsensüs’ü benimser. 2021’de popüler olan ve enerji tüketimini azaltan Pos konsensüs ile çalışmaz ve stake edilemez.
  • Saldırı Riski: CKB Coin, sanal cüzdanlarda saklandığında çevrimiçi koşullara bağlı olarak saldırı riskleri altındadır. Donanım cüzdanlarda saklandığında bu risk ortadan kalkar.

  Sonuç

  CKB Coin, Nervos ağının kripto para birimidir. Ağda CKB Coin sahibi olanlar yarışmalara katılıp ve içerik üretip yeni coinler kazanabilirler. İşlem hacmi geniş borsalarda alım-satımı mümkün kılan CKB Coin’in 2021’de fiyat artışını yapabileceği düşünülüyor. Bizzat kendi blockchain ağına sahip olan bu proje, bağlı olduğu ekibin hedeflerini gerçekleştirdiği ölçüde başarılı olacağını söyleyebiliriz. Özelliklede Nervos ağına yapılacak yeni katılımların ve güncel haberlerinin takibi çok önemli.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle