Kripto Para

Miami’den bu kez ETH adımı geldi

  Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son aylarda artan kripto para ilgisinde yaptığı açıklamalar ile bu ilginin bir kısmını üzerine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz aylarda Miami şehrini “Bitcoin dostu şehir” haline getirmek istediklerini açıklayan Suarez, şimdi ise yönünü lider altcoin Ethereum’a (ETH) çevirdi. Suarez, Miami şehrinin kripto para teknolojilerini ve kripto para piyasalarının keşfetmesini amaçlıyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 16 Aralık 2020’de, 3 yıldır beklenen 20 bin dolar direncini aşınca dikkatleri üzerine çekmişti. Bitcoin’in, daha sonradan aylar boyunca devam eden rallisinin ilk adımının ardından birçok ünlü isim yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmişti. Bu ünlü isimlerden biri de Miami’yi Bitcoin dostu bir şehir haline getirmek isteyen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez oldu.

  Francis Suarez, geçtiğimiz aylarda artan Bitcoin ilgisi sonrasında Bitcoin’i ve kripto paraları araştırdığını duyurdu. Bu konuda adım atmak istediğini söyleyen Suarez, Miami Belediyesi’nin rezervlerine Bitcoin eklenebileceğini açıkladı. Bu açıklamaları ile heyecan uyandıran Suarez, daha sonra belediye çalışanlarına Bitcoin ile maaş vermenin mümkün olduğunu söyledi.

  BTC yatırımı ve BTC ile maaş verme fikirlerinin ardından Bitcoin madenciliği için Miami’nin temiz enerjilere sahip olduğunu açıklayan Suarez, şimdi ise hedefine Ethereum’u (ETH) aldı. Suarez, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ile Miami şehir hizmetleri adına ortak bir projeye başladıklarını açıkladı.

  Francis Suarez’in Açıklamaları

  Miami şehri adına Buterin ile Suarez’in attığı bu adım henüz çok taze. Ancak ikili daha önce de iki kez bir araya gelmişti. Şimdiki girişimi kapsayan ortaklığa ilişkin olarak Suarez şu sözleri dile getirdi:

  “Temelden ve direkt olarak ‘Ethereum ile şehir’ için bir proje oluşturmaya çalışıyoruz. Miami şehrinin, şehir sakinlerine daha iyi hizmet vermeye devam etmesi için, yazılımın işlevini gösterecek şekilde direkt dahil olmasını istiyoruz.”

  Miami İçin ETH Çalışmalarında Neler Yer Alıyor?

  Suarez’e göre yaklaşmakta olan kasırga sezonu gibi durumlarda artan güvenlik endişelerinde, merkezsiz bilgi sistemleri öncelik haline geliyor. Söz konusu projede;

  • Ethereum’un Miami’de iş yaratmaya nasıl aracı olabileceği,
  • Gayrimenkul devirlerinde merkezsiz sistemlerin şehre nasıl yarar sağlayabileceği,
  • ETH’deki ölçeklendirme sorunu devam ederken bu adımlar atılabilir mi,
  • Florida eyaleti, kripto para düzenleyici konumunda Wyoming’e nasıl katılabilir?

  Başlıkları inceleniyor.

  Vitalik Buterin 2014 yılında Ethereum’u ilk olarak Bitcoin Miami Konferansı’nda dünyaya tanıtmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle