Kurumsal BTC cüzdan sayısı hızla artıyor! Fiyatı etkiler mi?

  Kripto para dünyasının en popüler veri analiz şirketi Glassnode, Bitcoin piyasası hakkında önemli veriler paylaşmaya devam ediyor. Son raporda, kurumsal firmalara ait BTC cüzdan sayısında artış yaşandığı belirtildi…

  Kripto para yatırımcılarının da sık sık yakından takip ettiği veri analiz firması Glassnode yeni bir rapor yayınladı. Bitcoin cüzdanlarının sayısı hakkında yapılan araştırmada çok ilginç bilgiler ortaya çıktı. İçinde 100 ile 1000 adet Bitcoin bulunan, kurumsal firmalara ait Bitcoin (BTC) cüzdan sayısında yeniden yükselme olduğuna dikkat çekildi. 

  Moskovski Capital CIO’su tarafından paylaşılan Glassnode grafiği, kripto para basınında geniş yankı buldu. Geçtiğimiz aylarda kurumsal firmalara ait BTC cüzdan sayısında bir miktar gerileme yaşanmıştı. Ancak bu sayıda yeniden artış olduğu son veri analizleri ile ortaya çıktı. İçinde 100 ila 1000 BTC bulunduran kurumsal Bitcoin cüzdanlarının sayısı yeniden arttı.

  Kurumsalların Bitcoin’e Olan İlgisi

  Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, 100-1.000 Bitcoin cüzdan yelpazesinin, yakın zamanda gerçekleşen olaylarla da artış gösterdiğini söyledi. Kripto para dünyasının en popüler şirketlerinden Galaxy Digital tarafından satın alınan Bitcoinler, Coinbase ve BitGo gibi borsalarda saklanıyor. 

  En önde gelen borsalar olan Coinbase ve BitGo gibi platformlarda fon depolamak için belirli bir protokol kullanan finans kurumları da bu BTC cüzdan sayısı içinde gösteriliyor. Coinbase’in fonları 120 BTC yığınlarına bölerek saklama cüzdanlarında saklaması da bu sayının artışında etkili oldu. 

  Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçer Mi?

  Lex Moskovski, söz konusu büyümenin yeniden başlamasını Bitcoin fiyatında yükseliş habercisi olarak değerlendirdi. Geçtiğimiz günlerde 12 binden fazla BTC’nin kripto para dünyasının en büyük borsalarından Coinbase platformundan çekilmesi dikkatlerden kaçmamıştı.

  Bu gelişmeler Bitcoin yatırımı yapan kurumsal firmaların sayısında artış yaşandığını gösteriyor. Glassnode veri analiz şirketi tarafından paylaşılan yakın zamanlı bir sosyal medya gönderisinde de aktif BTC adreslerinin sayısına dikkat çekildi. Paylaşıma göre bu adresler son 3 ayın en yüksek seviyesine yükseldi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle