Kripto Para

Flaş yükseliş! Bu altcoin en büyüklere kafa tutuyor

  Kripto veri şirketi Kaiko ortaya koyduğu son veriler ile TUSD cephesinde yaşanan flaş değişimleri ortaya koydu. TrueUSD son dönemde Pazar payını sert bir şekilde artırarak Tether’e yaklaşırken, en büyük kripto para birimine karşı da kayda değer bir artış kaydetti.

  Kripto veri şirketi Keiko, son dönemin flaş sabit coin’inde yaşanan değişimleri gözler önüne serdi! Son dönemdeki işlem hacmini artıran TrueUSD (TUSD), Binance’da gösterdiği bu performans ile Bitcoin (BTC) karşısında Pazar payını sert bir şekilde yükseltti.

  İşlem Hacmi BTC/USDT İşlem Çiftinin Yarısına Ulaştı!

  Keiko tarafından paylaşılan veriler, Binance’daki BTC/TUSD ve BTC/USDT işlem çiftleri arasında TUSD lehine yaşanan değişimleri ortaya koydu. Bahsi geçen işlem çiftleri arasında TrueUSD Pazar payı yüzde 49 artarak Tether’e eşitlenme derecesine geldi!

  Binance hatırlanacağı gibi BTC/TUSD işlem çiftine sıfır işlem ücreti uyguluyor. Alınan bu karara yatırımcılar olumlu geri dönüş sağlarken, halen bazı yatırımcıların TUSD paritesini kullanmakta güven problemi yaşadıkları da belirtiliyor. Keiko araştırma müdürü Clara Medalie, “Bu sadece birkaç hafta içinde gerçekleşen büyük bir artış” ifadeleri ile TUSD performansını değerlendirirken, yatırımcıların güven noktasında yaşadıkları problemi ise, “Bu, yatırımcıların sıfır işlem ücreti uygulamasına rağmen TUSD’yi kullanma konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

  Binance TUSDT’yi BUSD Varisi Olarak Atadı!

  Paxos tarafından ihraç edilen Binance USD (BUSD) ABD’li düzenleyicilere takılmış ve ihracına yönelik yaşanan problemler ardından dünyanın en büyük kripto para borsası, yerel varlığından vazgeçmek durumunda kalmıştı. Binance bu süreçte BUSD varisini TUSD olarak belirledi ve sıfır işlem ücreti uygulaması ile yeni varlığı destekledi. 22 Mart’tan bu yana TUSD için sıfır işlem ücreti uygulanırken, BUSD ve USDT için böyle bir uygulama mevcut değil.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Kripto para piyasalarında bugün genel bir düzeltme göze çarpıyor. Lider kripto para birimi %bitcoin+usd% dolardan el değiştirirken, önceki günün flaş ismi Ethereum (ETH) yüzde 1’i aşan değer kaybı ile %ethereum+usd% dolardan işlem görüyor. Altcoin piyasaları ad Ethereum’u takip ederek güne ufak kayıplarla devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle