Kripto Para

Trilyonlarca dolarlık şirket 100 kripto uzmanı arıyor!

  Yönetimi altında 10,4 trilyon dolarlık varlık bulunan, ABD merkezli finansal hizmet şirketi Fidelity, kripto para operasyonlarını büyütmeyi planlıyor. Şirket, artan kripto para talepleri ile birlikte rekor sayıda personel alıyor.

  Kripto para piyasaları, 2020 yılının ikinci yarısında MicroStrategy şirketinin Bitcoin (BTC) yatırımı yapması ile birlikte büyük bir yenilikle karşılaştı. İlk kez halka açık bir şirket kripto para yatırımı yapmış oldu ve bu, kripto paraların popülaritesini çok ciddi ölçüde artırdı. MicroStrategy’nin ardından birçok kurumsal şirket daha piyasaya giriş yapınca, piyasanın büyüme hızı ve oranı da çok ciddi ölçüde arttı. 2021 yılında hızlanan kurumsal operasyonlarında şimdi ise Fidelity dikkatleri çekmeyi başardı. Fidelity, kripto para taleplerine yetişmek için rekor bir büyümeye gidiyor.

  Fidelity Rekor Sayıda Personel Alıyor

  Yönetimi altında 10,4 trilyon dolarlık varlık bulunan, ABD merkezli finansal hizmet şirketi Fidelity, kripto paralara yönelik artan taleplere yetişebilmek için, kripto para operasyonları adına rekor sayıda personel alıyor. Şirketin bir alt firması olan Fidelity Digital Assets için kurulan kripto ekibi rekor oranda büyütülüyor. Fidelity, bu hamleyi artan kripto para ilgisine karşı kayıtsız kalmamak adına yapıyor. Konuya ilişkin olarak Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, Bloomberg’e açıklamalarda bulundu.

  Fidelity Kripto Alanlarına Yayılmak İstiyor

  Tom Jessop’un açıklamalarına göre Fidelity şirketi, Dublin, Boston ve Salt Lake City ofisleri için 100 kripto para uzmanını işe alacak. Bu da Fidelity bünyesindeki kripto para operasyonlarının, sadece personel sayısına bakarak en az %70 oranında büyütüleceği anlamına geliyor.

  Fidelity’nin Bitcoin ETF’i oluşturmak için yoğun çaba harcadığı biliniyor. Ancak şirket, öte yandan diğer kripto varlıklar için de harekete geçmek istiyor. Fidelity kanadında bu konuda özellikle de Ethereum’a (ETH) karşı artan kurumsal ilginin fırsat olarak değerlendirilmek istendiği görülüyor. Bu nedenle de Fidelity, boşluk gördüğü tüm kripto para alanlarına dokunmak istiyor.

  Fidelity şirketi yaklaşık 3 ay öncesinde “SherlockSM” isimli bir uygulamasını yatırımcılara sunmuştu. Veri analizi yapan bu uygulama gibi yeni ve işlevsel projelerin üretilmesi adına şirketin büyüme adımları attığı ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle