Kripto Para

Muhasebe devi hesapladı: Kripto yatırımları rekor kırdı!

  Finans dünyasının önde gelen şirketlerinden muhasebe devi KPMG, yeni raporunda kripto paralara değindi. Şirketin son raporunda 2021 yılının ilk 6 aylık kripto para piyasası verilerine yer verildi. Buna göre kripto sektörüne toplam 548 adet yatırım yapıldı…

  Muhasebe sektörünün en popüler firmalarından KPMG, yeni raporunda dikkat çekici işlemlere ve verilere yer verdi. Dev şirket geçtiğimiz gün yayınladığı raporunda, 2021 yılının ilk 6 ayında blockchain ve kripto para piyasasıyla ilgili önemli veriler paylaştı. Bu rapora göre blockchain ve kripto sektörüne toplam 8,7 milyar ABD doları değerinde 548 yatırım yapıldı.

  KPMG’nin yayınladığı diğer bir rapora göre, kripto para birimlerine ve blockchain varlıklarına yatırılan para miktarı, sektörün son 1 yıl içinde ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. Söz konusu raporda 2020 yılına kıyasla bu yatırımların iki katından fazla seviyeye ulaştığı belirtildi. KPMG son raporunda ayrıca “Pulse of Fintech” detaylarını da gözler önüne serdi. 

  Kripto Sektörüne Yapılan Yatırımlar Rekor Kırdı

  Muhasebe devinin 2021 yılının ilk yarısı için yayınladığı raporda kullanılan şu ifadeler dikkat çekti: “Kripto para ve blockchain sektörüne yalnızca yeni yatırımcılardan değil, aynı zamanda hükümetlerden ve düzenleyicilerden de kripto para birimleri ve blockchain varlıkları artan ilgi var.” Bu rapor ayrıca Ocak ve Haziran ayları arasındaki risk sermayesi ve satın alma verilerini de kapsıyordu.

  Belirtilen tarihler arasında satın almalar ve özel sermaye yoluyla blockchain ve kripto sektörüne toplam 548 yatırım yapıldığına dikkat çekildi. Muhasebe devinin raporunda, sektöre yapılan bu yatırımların 2020 yılıyla kıyaslanmasıyla 4,3 milyar ABD dolar yatırımdan 8,7 milyar ABD dolarına yükseldiği açıklandı.

  Kripto Sektörü Giderek Büyüyor

  KPMG’nin raporunda risk sermayesi yatırımlarının 6 aylık sürede büyük bir ilerleme kaydettiği şu şekilde ifade edildi: “Yatırımcılar sektörle ilgili farkındalığı ve bilgisi artıyor. Yatırımcılar artık yalnızca kripto varlıkları hakkında değil, aynı zamanda kriptonun operasyonel tarafını, depolama gücünü ve rekabet gücünü çok daha iyi anlıyor. Kripto para birimi ve blok zinciri küresel olarak patlıyor. Şu anda uzayda çok fazla şey oluyor. Dijital para birimleri ve sanal varlıklar oldukça fazla ilgi görüyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle