Kripto Para

Seor ile Oracle yeniden tanımlandı! Web 3 ile merkezsiz veri

  Küresel çapta danışmanlık ve yatırım şirketi olan X21 Digital’den yatırım alan SEOR Network platformu, artık Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Binance Smart Chain (BSC) gibi ekosistemleri destekliyor. Son dönemlerde popüler hale gelmeye başlayan SEOR projesi Dot ağının önemli bir parçası haline geldi.

  SEOR, ekibin kendi tanımlaması ile “Web 3.0 altyapısının inşasını tamamlamayı amaçlayan Link Reality için özelleştirilebilir, düşük kodlu bir Oracle tarihi geliştirme platformu” sunmaktadır. Twitter üzerinden yaptığı duyuruda SEOR, Web 3.0 Foundation Grant onayı ile 2. kilometre taşının da tamamlandığını açıkladı. Web 3.0 altyapısının inşasını tamamlama hedefine bir adım daha yaklaştığını duyuran SEOR, ayrıca küresel danışmanlık ve yatırım şirketi olan X21 Digital’den de yatırım aldığını duyurdu.

  SEOR Nedir?

  Link Reality için özelleştirilebilir düşük kodlu bir Oracle date geliştirme platformu sunan SEOR, aynı zamanda Web 3.0 altyapısının inşasını tamamlamayı amaçlamaktadır. Proje ayrıca DeFi, GameFi, SocialFi gibi alanlara hizmet sunan farklı DApp türleri için de uygun verileri sunmaktadır. Proje ekibi, SEOR platformunun artık Ethereum, Polkadot, Polygon, BSC ve diğer ekosistemleri desteklediğini ve gelecekte de daha fazla halka açık zincir ekosistemini desteklemeye devam edeceğini belirtmektedir.

  Polkadot üzerinde oluşturulan Seor, değişik blok zincirleri için ortak veri protokolü sağlayan merkezi olmayan bir sistemdir. Web 3.0 teknolojilerinin ve DeFi sektörünün gelişimi ile birlikte merkesiyetsiz, güvenilir veri kaynaklarına olan ihtiyaç artmıştır. Seor Web 3.0, Oyun  ve DeFi uygulamaları için blok zinciri tabanlı veriler sunan bağımsız bir oracle sistemidir. Bu alanda oluşan talebi karşılamayı hedeflemektedir. 

  SEOR Ekibinin Proje Tanıtımı

  SEOR ekibi, projenin merkezi risk olmadan güvenilir verilere erişmek için akıllı sözleşme işlevlerini güçlendirdiğini ifade etmektedir. Ayrıca ekip, SEOR’un esnek kehanet tasarımının; geliştiricilerin haberler, eğlence, spor, hava durumu, rastgele sayılar vb. dahil olmak üzere herhangi bir veriyi kullanmasına olanak tanıdığını belirtmektedir.

  SEOR’un Sürdürdüğü Müzakereler

  Proje ekibinden gelen açıklamalara göre platform Solana, Avalanche, Cardano gibi platformlar ile müzakerelerini ve işbirliği anlaşmalarını sürdürüyor. Ekip, bu ekolojik DApp projelerinin daha geniş bir uygulama pazarı elde etmek adına iş fonksiyonlarını daha basit bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olacağını ifade etmektedir. SEOR Whitepaper içeriği için şu bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Ortaklık Kurulan X21 Digital Nedir?

  X21 Digital platformu, Blockchain girişimcileri için bir danışmanlık ve yatırım ajansı olarak hizmet vermektedir. SEOR tarafından yapılan açıklamada, Blockchain alanında SEOR projesinin genişlemesine yardımcı olacağı ifade edilen şirketin ayrıca projeyi daha başarılı kılmak adına stratejik tavsiye rehberliği de sunacağı belirtildi. X21 Digital, ilk olarak Blockchain şirketlerine kripto para birimi ve Blockchain endüstrisinde büyüme ve görünürlük kazanma çalışmalarında yardımcı olmaya odaklanmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle