Meksikalı milyarder: Her portföyde BTC olmalı

  Meksika’nın en zengin üçüncü ismi olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin yatırımları hakkında çok önemli açıklamalar yaptı. Ünlü milyarder, BTC’nin her yatırım portföyünde mutlaka bulunması gereken bir varlık olduğuna dikkat çekti…

  Kripto para piyasasında yatırımcıları korkutan gerileme yaşanırken, sektör için olumlu gelişmeler de öne çıkıyor. Bitcoin (BTC) hakkında pozitif açıklamalar yapan isimler arasına Meksika’nın en zengin üçüncü insanı da girdi. Ünlü milyarder Ricardo Salinas Pliego, her yatırım portföyünde BTC’nin mutlaka olması gerektiğini söyledi. 

  Hali hazırda Bitcoin yatırımları yapmayı sürdüren Ricardo Salinas Pliego, BTC’nin yatırım sepeti içinde mutlaka değerlendirilmesi gereken bir varlık olduğunu vurguladı. Kripto para sektöründe Blockchain Land yöneticisi Jose Rodriguez röportaj yapan ünlü milyarder, BTC destekçilerini sevindirecek açıklamalara imza attı.

  “Bitcoin Altın Kadar Sağlam Bir Yatırım”

  Ricardo Salinas Pliego, BTC’nin altın kadar sağlam bir yatırım tercihi olduğundan emin olduğunu ifade etti. Bitcoin doğası hakkındaki tartışmalara değinen milyarder, bunların BTC özelliklerini bilenler için çok önemli olmadığını aktardı: “Bence Bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar onu modern dünyanın altını yapmak için yeterli… Para birimi olup olmadığını tartışmanın bir anlamı yok.”

  Salinas, her yatırımcının portföyünde mutlaka BTC’ye yer vermesi gerektiğini şu şekilde açıkladı: “Bitcoin, dünya çapında muazzam likidite ile işlem gören uluslararası değere sahip bir varlıktır. Bu nedenle, her portföyde olmalıdır.” Önemli bir BTC destekçisi olan milyarder isim, sosyal ağlarda bunu sık sık dile getiren popüler Latin Amerikalı iş adamlarından biri olarak tanınıyor.

  Altcoinlerin Performansı Konusunda Şüpheli

  Meksika’nın en zengin üçüncü iş adamı, Bitcoin ile hiçbir rekabeti kabul etmiyor. Ethereum başta olmak üzere diğer altcoinlerin BTC karşısında daha iyi performans göstereceğine inanmayan Salinas şunları söyledi: “Bitcoin’in 21 milyonluk bir kıtlığı olması her şeyin anahtarı. Bu yüzden Ethereum’dan bahsediyorum. Sınırlı bir ihraç miktarı olmadığı sürece, onlara inanmayacağım çünkü daha fazla ihraç edebilirler ve varlık amortismana tabi tutulabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle