Ethereum (ETH) fiyatında çakılma beklentisi yatırımcıyı tedirgin ediyor

  Son 24 saat içinde çok ciddi bir düşüş yaşayan Ethereum (ETH) yatırımcıları tedirginliğini koruyor. Analistler, ETH fiyatında düşüşün devam edebileceğine yönelik tahminlerde bulundu…

  Ethereum (ETH) fiyatında genel olarak piyasanın bu düşüşü yaşayacağı analistler tarafından tahmin edilmişti. Bunlar arasında yerli analistlerden biri olan Dr. Hardfork da Ethereum fiyatındaki düşüşün gününü bile önceden söylemişti. ETH yatırımcıları, fiyatların daha da aşağıya düşmesinden dolayı endişeli bekleyişlerini sürdürüyorlar.

  Analistler, tıpkı CME BTC Vadeli İşlemleri 18 Aralık 2017’de yayına girdiğinde Bitcoin’de olduğu gibi ETH’nin düşeceği görüşünde. Öte yandan Grayscale gibi dev şirketler ise Ethereum’u büyütmeye devam ediyor. CME Group, çok beklenen Ethereum vadeli işlem sözleşmesini yarın başlatacak.

  Ethereum Fiyatında Düşüş Yaşanır Mı?

  CME Ethereum vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi haberi, ETH fiyatlarını doğrudan etkileyen gelişmeler arasında yer aldı. Geçtiğimiz aralık ayındaki 600 dolar seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bin 759 dolar seviyesine kadar çıkışta etkili oldu. ETH’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1480 doları ve ilgili direnç bölgesini geçmesi yeni rekoru getirdi.

  Uzman analistler, geçilen bu alanı artık önemli ve güçlü bir destek bölgesi olarak değerlendiriyor. CME Ethereum vadeli işlemleri yayınlanırken izlenecek bir alan olarak takip edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Günlük Ethereum grafiğini yorumlayan analistler, ETH için kısa vadeli düşüşün de habercisi olarak görüyor.

  CME Yüzünden Bitcoin Gibi Düşebilir

  Deneyimli yatırımcıları, CME BTC vadeli işlemlerinin 18 Aralık 2017’de piyasaya sürülmesinin 20 bin dolara varan etkileyici ralliden sorumlu olduğunu iyi biliyorlar. O sene Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, bir yıl sonra 3 bin 150 dolarlık BTC ile sona erecek acımasız bir ayı piyasasını başlatmıştı.

  Kripto para uzmanları bu sebeple CME ETH Vadeli İşlemleri yayınlandıktan sonra Ethereum’un da benzer bir kadere sahip olma ihtimalini değerlendiriyor. Bitcoin’de daha önce yaşandığı gibi Ethereum fiyatında da ayı piyasasının başlangıcı olabilir. Öte yandan Grayscale gibi dev şirketlerin Ethereum’u desteklemesi, bu beklentinin tam tersini de gündeme getirebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle