Kripto Para

DOGE Vakfı Elon Musk ve Vitalik Buterin ile ayaklanıyor!

  2014 yılında kurulan ve yıllar içinde çalışmalarını artık durdurma noktasına getiren Dogecoin (DOGE) Vakfı yeniden aktif hale geliyor. Vakfa Elon Musk’ın aile ofisinin başkanı Jared Birchall’ın ve Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de dahil olması DOGE toplulukları tarafından olumlu karşılandı.

  2013 yılında Reddit platformunda ortaya çıkan bir şaka akımı sonrası Dogecoin (DOGE) bir Bitcoin (BTC) parodisi olarak piyasaya sürüldü. Tamamen eğlence amacıyla piyasaya sürülen DOGE’un ardından DOGE’un yaratıcıları 2014 yılında bir de vakıf kurdu. Şaka amacıyla üretilen Dogecoin’in daha fazla nasıl geliştirilebileceği üzerine araştırma ve çalışmalar yapan Dogecoin Vakfı, kar amacı gütmeden uzun bir süre faaliyet gösterdi. Ardından bu faaliyetleri artık durma noktasına gelen Dogecoin Vakfı yeniden aktif hale geldi.

  DOGE Vakfı Bir Organizasyon Olarak Yeniden Ayaklanıyor

  Dogecoin Vakfı, yıllar sonra Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın ve Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı olan ve aynı zamanda şimdilerde ETH’nin arkasındaki lider isim olan Vitalik Buterin’in destekleriyle ayağa kalktı. Kar amacı gütmeyen bu vakıf; hukuk, marka koruması ve yönetim yollarıyla bir organizasyon olarak yeniden yapılandırılmaya başladı. Vakfın yönetim kurulunda ve danışmanları arasında kripto para evreninden birçok ünlü isim yer alıyor.

  Elon Musk, DOGE Desteğinin Bitmediğini Gösterdi

  Dogecoin Vakfı’nın yönetim kurulunda Vitalik Buterin bulunuyor. Buterin vakıfta “Blockchain ve kripto para danışmanı” olarak görev yapacak. Öte yandan vakfa dahil olan bir diğer isim de Jared Birchall oldu. Birchall ise Elon Musk’ın aile ofisinin başkanı olarak biliniyor. Elon Musk’ın, 2021 yılında DOGE’a verdiği destek ve duyduğu ilgi, kendisini “Dogefather” olarak tanımlamaya kadar ilerlemişti. DOGE üzerinde çok büyük etkisi olan Musk, son dönemlerde DOGE paylaşımlarını azaltmıştı. DOGE ilgisi bitmeye başladığı düşünülen Musk’ın sağ kolunun vakfa katılması, heyecan yarattı.

  Dogecoin Vakfı’nda Kimler Hangi Görevlerle Yer Alacak?

  Jared Birchall’ın vakıfta “Hukuk ve Mali danışman” olarak görev alacağı öğrenildi. Aslında Birchall’ın vakıftaki varlığı, bir bakıma Elon Musk’ın da vakıf içinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca vakıfta Max Keller da “Teknik danışman” göreviyle yer alacak. Vakfın yönetim kurulu üyeleri arasında ise ayrıca Jens Wiechers, DOGE Core geliştiricileri Michi Lumin ve Ross Nicoll gibi isimler de yer alacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle