Kripto Para

MicroStrategy'den yine çok konuşulacak BTC hamlesi

  Kripto para basınında sık sık adını duyuran popüler iş zekası firması MicroStrategy yine gündemde yer almayı başardı. BTC fiyatındaki düşüş konuşulurken MicroStrategy’den 10 milyon dolarlık BTC alımı haberi geldi…

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemde doların güçlenmesinin ardından yükseliş trendinde ciddi bir kırılma yaşadı. Son 3 gündür kademeli olarak düşen Bitcoin fiyatında pek çok yatırımcı ciddi seviyede endişe yaşadı. Buna rağmen bazı yatırımcılar ve dev kurumsal şirketler de bu düşüşü alım fırsatı olarak görmesiyle dikkat çekti.

  Kripto para basınına bomba gibi düşen habere göre popüler iş zekası firması MicroStrategy, bugün itibarıyla 10 milyon dolar değerinde BTC satın aldı. Şirket, satın aldığı Bitcoin başına 48 bin 888 dolardan 205 adet Bitcoin’i kasasına koydu. Edinilen güncel bilgilere ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un son açıklamalarına göre şirketin Bitcoin bilançosu toplamda 91 bin 604 BTC’ye ulaştı.

  MicroStrategy 205 Adet Bitcoin Satın Aldı

  Kripto para piyasasında kırmızıların hakim olduğu günde, düşüş trendini alım fırsatı olarak gören MicroStrategy CEO’su Saylor, BTC alımlarını hızlandırdı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyuruyu yapan Saylor, Bitcoin başına ortalama 24 bin 119 dolara indiklerini belirtti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isme bu hamlesi sebebi ile destek verenler kadar eleştirenler de oldu.

  Lider kripto para birimi kan kaybederken gelen bu hamle pek çok yatırımcıya göre çok riskli olmasının yanı sıra Bitcoin fiyatındaki yükselişi de tetiklemedi. Daha önceden de yüklü miktarda Bitcoin satın alan MicroStrategy, her alımında boğa rallisini tetikleyerek fiyatın yükselmesini sağladı

  Saylor Bitcoin Ortalamasını Düşürdü

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un yaptığı Bitcoin alımı duyurusu kripto para topluluğunda geniş yankı buldu. Saylor, paylaşımında Bitcoin başına ortalama 24 bin 119 dolar seviyesine indiklerini söyledi. MicroStrategy şirketi olarak toplamda 2 trilyon 196 milyar dolar sermaye ile bilançolarına 91 bin 064 adet Bitcoin koyduklarını açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle