Kripto Para

MicroStrategy yine, yeni, yeniden BTC aldı!

  İlk kez Ağustos 2020 döneminde Bitcoin (BTC) yatırımı yapan ve o tarihten bu yana BTC alımlarını düzenli haline getiren yazılım şirketi MicroStrategy, bir kez daha Bitcoin satın aldığını duyurdu. Piyasada görülen düşük fiyat seviyelerini değerlendiren şirket, bu kez de 660 adet BTC satın aldı.

  Dev yazılım şirketi MicroStrategy, ilk kez Ağustos 2020 döneminde Bitcoin (BTC) satın aldı. Rezervlerine BTC ekleyen MicroStrategy, böylece bir kripto para birimine yatırım yapan ilk kurumsal şirket olma unvanını kazandı. Naasdaq borsasında halka arz olan şirket, Ağustos 2020’den itibaren belli aralıklarla Bitcoin alımlarını sürdürdü ve kısa sürede kripto para piyasalarının en yakından takip ettiği şirketlerden biri haline geldi. Genellikle piyasada düşük fiyat hareketlerinin görüldüğü dönemlerde alım yapan şirket, bir kez daha böyle bir ortamda alım yaptı ve kasasına 660 BTC daha ekledi.

  MicroStrategy’nin Toplam Bitcoin’i 125 Bini Aştı

  Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’un CEO’luk görevini sürdürdüğü MicroStrategy şirketi, bilançosuna 660 Bitcoin daha eklediğini duyurdu. Son alımda şirket 25 milyon dolar ödeme gerçekleştirdi. Bu alımla birlikte MicroStrategy şirketinin elindeki toplam Bitcoin sayısı da 125 bin 051’e ulaştı. Şirketin Bitcoin alımları için toplamda 3,8 milyar dolar harcadı ve şirketin ortalama maliyeti yaklaşık 30 bin dolar seviyesine ulaştı. Şirketin yaptığı açıklamalara göre MicroStrategy, son Bitcoin alımında birim başına ortalama 37bin 865 dolar ödeme yaptı.

  Şirket Son Alımın Sinyallerini Vermişti

  Geçtiğimiz yıl Michael Saylor, MicroStrategy’nin piyasa trendlerinden ve fiyatlardan bağımsız olarak Bitcoin almaya devam edeceğini açıklamıştı. Öte yandan geçtiğimiz hafta şirketin finans yöneticisi olan Phong Le de verdiği bir röportajda, MicroStrategy’nin piyasada görülen fiyat düşüşlerine rağmen alım yapmaya devam edeceğini dile getirmişti. Le ayrıca açıklamalarında “MicroStrategy’nin politikası ‘Al ve tut’ şeklinde bunu değiştirme niyetinde değiliz” ifadelerini kullanmıştı.

  MicroStrategy Son 3 Aydır Aralıksız BTC Alıyor

  Le’nin verdiği sinyaller doğrultusunda bir kez daha Bitcoin satın alan şirket, Eylül 2021’de 5.050, Kasım 2021’de 7.002 ve Aralık ayında da 1.914 adet Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Son 3 aydır aralıksız şekilde Bitcoin satın alan şirketin, artık her ay düzenli olarak Bitcoin alıp almayacağı da merak konusu oldu. Michael Saylor, Ocak ayında yaptığı bir açıklamada, fiyat ne kadar düşerse düşsün MicroStrategy’nin satış yapmayacağını dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle