Tecrübeli analist BTC, ETH ve SOL grafiğini yorumladı

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı popüler kripto para stratejisti Altcoin Sherpa sosyal medya hesabından yeni paylaşımlar yaptı. Ünlü analistin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat beklentileri takipçilerini şaşırttı…

  Kripto para dünyasında son dönemde iflas haberleri sık sık konuşulmaya başlandı. En büyük kripto para borsalarından FTX’in ani çöküşü pek çok kripto para şirketini iflas riskiyle burun buruna getirdi. Son olarak Genesis kripto para şirketinin batacağına ilişkin iddialar Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para fiyatlarını baskılamayı sürdürüyor. 

  Ünlü kripto para analisti Altcoin Sherpa BTC ve ETH hakkındaki tahminlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Analist Genesis ve benzeri şirketlerden iflas haberi gelmesi halinde kripto paralarda bir çöküş daha yaşanabileceğini düşünüyor. Böyle bir senaryoda Ethereum’un mevcut fiyatından yüzde 54 oranında bir gerileme yaşanabileceğini belirtiyor. 

  ETH Fiyatında 500 Dolar Beklentisi 

  Tecrübeli kripto para analisti Altcoin Sherpa’nın son paylaşımı ETH yatırımcılarını endişelendirdi: “ETH: Bazı geniş zaman çizelgeleri. Bence GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) gibi büyük bir oyuncu satılırsa, 500-700 dolarlık Ethereum gibi bir şey göreceğiz. Sadece psikolojik (sayı) temelinde işler kötüye giderse, 500 doların teklif vermek için uygun bir yer olduğunu düşünüyorum; ama ondan önce gidilecek çok yol var.” Analist olası kötü senaryoda lider altcoin fiyatında ciddi bir gerileme yaşanmasını bekliyor. 

  BTC ve SOL Coin Tahminleri 

  Twitter hesabından açıklamalar yapan Altcoin Sherpa’nın Bitcoin için alım seviyesi büyük ilgi gördü. Uzun vadeli yatırım fırsatlarının şimdiden başladığını vurgulayan ünlü analist BTC alım seviyesini açıkladı: “Geniş zaman çerçevesi seviyeleri. 16.000/14.000/12.000 doların uzun vadede satın almak için harika seviyeler olduğunu düşünüyorum. Çoğu yatırımcı bu üç seviyeyi sadece DCA (dolar-maliyet ortalaması) ile idare eder. Bunların her birine yüzde 30’luk bir satın alma emri koyun ve ardından birkaç yıllığına uzaklaşın.”

  Tecrübeli analist son olarak, sert düşen Solana (SOL) coin grafiğini yorumladı. FTX çöküşünden büyük darbe alan SOL coin fiyatının 3 dolara düşebileceğini belirten analist uzun vadeli yatırım için kademeli alım yapılabileceğini söyledi. Şu anda 11 dolar seviyelerinden fiyatlanan SOL coin’de sert satışlar yaşanabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle