Bitcoin bir dolandırıcılık türüdür – Donald Trump

  ABD’de başkanlık yapmadan önce de başkanlık döneminde de sıra dışı açıklamaları ve tavırları ile şöhret salan eski başkan Donald Trump, Bitcoin (BTC) hakkında görüşlerini açıkladı. Trump, Bitcoin’in ABD dolarına karşı rekabet için çıkarılmış “bir dolandırıcılık türü” olduğunu düşünüyor.

  Kasım 2020’de yapılan ABD başkanlık seçimlerinde demokratların adayı Joe Biden’a kaybeden ABD eski başkanı Donald Trump, Ocak 2021’de koltuğunu devretti. Trump, başkanlık yapmadan önce de başkanlık sürecinde de sıra dışı tavırları ve söylemleri ile şöhret salmış biriydi. Sivri çıkışları ile bilinen eski başkan, şimdi de Bitcoin (BTC) ile ilgili fikirlerini dile getirdi. Donald Trump, Bitcoin’in ABD doları ile rekabet etmesi için çıkarılmış “bir dolandırıcılık türü” olduğunu ifade etti.

  Donald Trump’ın Kripto Para Görüşleri Değişmedi

  Fox Business ile röportaj gerçekleştiren Donald Trump, bir kripto para hayranı olmadığını vurguladı. Bitcoin’in dolandırıcılık türü olduğunu düşünen Trump, aslında daha önce de kripto paralara karşı çıkmıştı. Yani aslında Trump’ın bu yaklaşımı tahmin edilebilir bir yaklaşımdı. Ancak başkanlıktan sonra iş insanı kimliğine geri dönmüş olması, kripto para konusunda da fikrinin değişmiş olabileceği ihtimalini barındırıyordu. Ancak görünen o ki eski başkan kripto paralardan hala hoşlanmıyor.

  Trump’ın BTC Konusunda Açıklamaları

  Bitcoin ile ABD doları arasındaki rekabeti sevmediğini ifade eden Donald Trump, Bitcoin ile ilgili olarak röportajda şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin’in bir kandırmaca olduğunu düşünüyorum. ABD doları ile başka bir para biriminin rekabet etmesini istemiyorum, bu yüzden Bitcoin’i de sevmiyorum. Bitcoin aslında dolar ile rekabet eden bir para birimidir. Hep söylediğim gibi, ABD dolarının dünyanın para birimi olmasını istiyorum.”

  Trump Eleştirilerin Dozunu Artırdı

  Trump, daha önce de özellikle volatilite üzerinden Bitcoin’i birçok kez eleştirmişti. Başkanlık görevinden sonra tavrında değişiklik olmayan Trump, üstüne bir de daha sert eleştiriler dile getirmeye başladı. Bitcoin’i dolandırıcılık türü olarak tanımlayan Trump, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin yalnızca bir dolandırıcılık gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi Bitcoin 6 bin dolar fiyatına geldiğinde şaşırmıştım.”

  Donald Trump, ayrıca Bitcoin için sert regülasyonların getirilmesi gerektiğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle