Kripto Para

MicroStrategy hisselerine dev fondan yatırım!

  Geçtiğimiz yıl yapmış olduğu Bitcoin (BTC) yatırımı ile kripto para piyasalarının seyrini değiştiren MicroStrategy, çok önemli bir işe daha imza attı. Yatırımları ile güven veren MicroStrategy, 400 milyar dolarlık varlık yöneten Capital International’dan yatırım aldı.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok geniş sınırlara ulaştı. Sektörün bu denli büyümesinin arkasında birçok etken olsa da en büyük etkenlerden birinin kurumsal yatırımcıların yapmaya başladığı kripto yatırımlarının olduğu biliniyor. Bu alanda en büyük pay sahibinin ise MicroStrategy olduğu biliniyor. Zira dev teknoloji şirketi, 2020 yılının ikinci yarısında yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımı ile kripto para yatırımı yapan ilk halka açık şirket oldu. MicroStrategy’nin ardından birçok şirket daha sektöre yatırımları ile giriş yaptı.

  MSTR Hisselerinde Hızla Artış Görüldü

  Gelen kurumsal yatırımlar, piyasaya beraberinde yeni bireysel yatırımcıları da getirdi. Artan yatırımcı sayısı ile birlikte sektör adeta şahlandı ve BTC öncülüğünde kripto paralar çok ciddi değer artışları yaşadı. Yaptığı BTC yatırımı ile sektörün seyrini değiştiren MicroStrategy şimdi bir önemli işe daha dolaylı yoldan da olsa imza attı. Yönetimi altında yaklaşık 400 milyar dolarlık varlık bulunan Capital International Investors, MicroStrategy hissesi (MSTR) satın aldığını açıkladı. Açıklamanın hemen ardından MSTR değeri %2,3 oranında değer artışı yaşadı.

  Capital International, MicroStrategy’nin En Büyük İkinci Hissedarı Oldu

  Capital International’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) göre yönetimi altında 400 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Şirket şimdi ise 600 milyon dolarlık MicroStrategy hissesi satın aldı. Capital International şu anda 953 bin 242 hisse ile MicroStrategy’nin A Sınıfı hisselerinin %12,2’sine sahip. Bu da Capital International’ı, MicroStrategy’nin en büyük ikinci hissedarı yapıyor. Bu yatırımın, dolaylı olarak BTC fiyatında yükseliş beklentisi oluşturduğu yorumları sosyal medyada gündeme gelmeye başladı.

  MicroStrategy ve Bitcoin

  MicroStrategy şirketi Haziran ayında borçlanarak 2,7 milyar dolarlık daha Bitcoin satın alarak yaklaşık 115 bin adet Bitcoin’in sahibi oldu. MicroStrategy bu kararı verdiği sırada şirketin en sıkıntılı zamanlarıydı ancak şirket yine de 40 bin doların altında bir kez daha binlerce BTC satın aldı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC fiyatının düşmesi halinde daha fazla alım yapacaklarını da dile getiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle