Büyük iddia! Ripple dava sonrası halka mı açılacak?

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada 30 Nisan tarihinde kritik duruşma görülecek. Davanın ne zaman sonuçlanacağı ise henüz bilinmiyor. Japonya merkezli teknoloji devi SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao, dava sonuçlandıktan sonra Ripple’ın halka açılacağını iddia etti.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple şirketine ve şirketin 2 üst düzey yöneticisine açtığı dava hala devam ediyor. SEC, Ripple’ı “XRP bir menkul kıymet varlığı” olmasına rağmen 2012’den bu yana toplu ve yasadışı XRP satışları yapmakla suçluyor. Ripple, şirket CEO’su Brad Garlinghouse ve şirket kurucularından Chris Larsen ise XRP’nin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklardan farksız olduğunu dile getirerek, davaya itiraz ediyor. Davanın en kritik duruşması 30 Nisan tarihinde görülecek.

  Kitao: “Ripple Halka Açılacak, Chris Bunu İstiyor”

  30 Nisan tarihindeki duruşmanın ardından dava tamamen sonuçlanabilir ancak bu durum henüz kesin değil. Ripple şirketinin en büyük dış hissedarı olan Japonya merkezli teknoloji devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, dava devam ederken ilginç bir iddia ortaya attı. Kitao, SEC – Ripple davası sonuçlandıktan sonra Ripple’ın halka açılacağını dile getirdi.

  Kazanç sunumu görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulunan Kitao, dava sonrasında Ripple’ın halka açılacağını söyledi. Kitao, konuya ilişkin olarak Chris Larsen’in de bu yönde istekli olduğunu dile getirdi. Kitao açıklamasında “Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak… Chris bunu yapmak istiyor” sözlerini dile getirdi.

  Garlinghouse’un Konuya İlişkin Açıklamaları

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da daha önce yapmış olduğu açıklamalarında benzer yönde söylemlerde bulunmuştu. Garlinghouse, halka arz patlaması konusunda “lider” tarafta yer alacaklarını ifade etmişti. Konuya ilişkin olarak Garlinghouse’un dile getirdiği ifadeler şöyle:

  “Önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto/blok zinciri alanında IPO’lar göreceksiniz. İlk de olmayacağız son da olmayacağız fakat lider tarafta olmamızı bekliyorum… Bu şirketimiz için doğal bir evrimdir.”

  Garlinghouse’un dile getirdiği bu girişimler, dava nedeni ile süresiz şekilde askıya alınmış gibi görünüyor. Kripto para sektöründe bu adımı sadece 14 Nisan tarihinde Coinbase borsası attı. Borsa o tarihte Nasdaq’ta listelenmeye başlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle