Kripto Para

MicroStrategy CEO’su tweet attı, BTC nefes aldı

  Kripto para piyasalarında son günlerde sert düşüşler yaşandı. 19 Mayıs Çarşamba günü ise bu sert düşüşler kıyıma dönüştü. 40 bin doların altına sarkarak yatırımcıları endişelendiren Bitcoin (BTC), gün içinde 32 bin dolar seviyesine kadar geriledi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın Twitter paylaşımı ile kıyım, yerini toparlanmaya bıraktı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) günlerdir değer kayıpları ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz hafta Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları ile başlayan düşüş trendi, yeni haftada yerini önce daha sert düşüşlere bıraktı. Ardından gelen toparlanma ile piyasalar biraz nefes almış olsa da gün içinde başlayan kıyım ile Bitcoin 32 bin dolar bandına kadar geriledi. Ani ve çok sert olan bu düşüş, piyasalardaki endişelerin de katlanmasına neden oldu. Yaşanan sert düşüş sonrasında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Twitter’dan bir açıklama yaptı. Saylor’ın açıklamasından sonra Bitcoin hızlı bir şekilde toparlanma sinyalleri göstermeye başladı.

  Michael Saylor’ın Paylaşımları

  Kripto para piyasalarında çok ayrı bir yeri olan dev yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, kripto para evreninde “rock star” olarak görülüyor. Saylor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, altında olan kurumların Bitcoin’lerini satmadığını belirtti. Gün içinde yaşanan sert düşüşler sonrasında Saylor paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Kontrol ettiğim kuruluşlar şu anda 111,000 BTC satın aldı ve tek bir satoshi satmadı. #Bitcoin sonsuza dek.”

  Saylor bu paylaşımından 16 dakika önce yaptığı başka bir paylaşımda Bitcoin’leri satmayacağını dile getirmişti. Saylor’dan üst üste gelen bu paylaşımlar, Bitcoin’in nefes almasını sağladı. Saylor’ın paylaşımı sonrasında Bitcoin kısa sürede 35 bin dolar bandının üzerine çıktı.

  MicroStrategy ve Bitcoin Rezervi

  MicroStrategy şirketi, Ağustos 2020’de yapmış olduğu Bitcoin satın alma işlemi ile ilk kez kripto para yatırımı yapan kurumsal şirket oldu. Şirketin BTC satın alması, Bitcoin’in ve kripto para piyasaların daha çok tanınmasını sağladı ve diğer birçok kurumsal şirketin de sektöre girmesini sağladı. MicroStrategy’nin rezervlerindeki BTC sayısı 92 bin 079’a ulaştı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle