Musk açıkladı! DOGE hayranlığı neden?

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Elon Musk, açıklamalarıyla piyasaya yön vermeyi sürdürüyor. Ünlü milyarder neden ETH, ADA, SOL, DOT ve IOTA gibi kripto para birimleri ile ilgilenmediğini açıkladı…

  Kripto para piyasası üzerinde etkisi olan isimlerden biri olarak öne çıkan Elon Musk, sosyal medyadan yaptığı her paylaşımla dikkatleri üzerine çekiyor. Henüz adaptasyon sürecinde olan kripto para piyasasının manipülasyona bu kadar elverişli olması da yatırımcıları endişelendiriyor. Uzmanlar ilerleyen süreçte dış etkenlere daha az bağımlı bir piyasa oluşacağını iddia ediyor. 

  Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) hayranı olduğu da kripto para topluluğu tarafından iyi biliniyor. Musk’ın paylaşımlarının ardından pek çok yatırımcının Dogecoin üzerinden ciddi bir kazanç elde ettiği görüldü. Market hacmini emmesiyle eleştirilerin odağında olan Dogecoin fiyatında etkili isimlerden biri de Elon Musk oluyor. 

  Elon Musk’tan Kripto Para Açıklaması

  Kendisini “Dogefather” yani Dogecoin babası olarak ilan eden dünyaca ünlü milyarderin bu hayranlığının arkasındaki sebepler yeniden gün yüzüne çekti. Musk daha önceden DOGE hayranlığını köpeklere olan ilgisiyle açıkladı. Bir süre önce Musk’ın Dogecoin hakkında yaptığı paylaşımın altına internet kullanıcısından ilgi çekici bir soru geldi. 

  “Ethereum 2.0, Cardano, Solana, Polkadot, IOTA ve diğerleri düşük ağ ücretleri ile birlikte ölçeklenmeye çalışıyor. Bunların yerine Doge’yi seçmenizin nedeni nedir?” şeklindeki soru dikkat çekti. Tesla CEO’su Elon Musk bu soruya verdiği yanıtla neden Dogecoin babası olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. 

  “Dogecoin’in Köpekleri Var”

  Kripto para piyasasındaki etkisi ve aldığı kararlar sebebi ile zaman zaman eleştiri oklarının hedefi haline gelen Elon Musk bu soruyu kendine has üslubuyla yanıtladı: “Dogecoin’in köpekleri ve mimleri var. Ancak diğerlerinin yok” Ünlü milyarderin bu açıklaması kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki dalgalı seyir devam ederken, Dogecoin gibi altcoinlerde de yüksek volatilite dikkat çekiyor. Kripto para piyasasında son dönemde peş peşe gelen sert düzeltmeler sonrasında yatırımcılar yönün yukarı mı yoksa aşağı mı olduğunu merak ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle