Kripto Para

Bitcoin topluluğunu simgeleyen lazer gözlerin anlamı ne?

  Dört gün önce başlayan LaserRayUntil100K akımı, sosyal medyayı etkisi altına almış durumda. Özellikle Bitcoin (BTC) topluluğunda hızla yayılan lazer gözlerin ne anlama geldiği merak ediliyor…

  Tesla ve Space X şirketlerinin CEO’su Elon Musk, 2021 yılı başlarında takipçilerine Bitcoin (BTC) hakkında çok sayıda paylaşım yapmaya başladı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın almasından sonra Elon Musk, Twitter profil resmini parlayan kırmızı lazer gözleri olan anime karakterine çevirdi. 

  Bu profil resminin arka planında da Bitcoin logosu bulunuyordu. İlginç bir akıma katılan Elon Musk dışında Bitcoin destekçisi olan ABD’li senatör Cynthia Lummis de profil fotoğrafına kırmızı lazer gözler ekledi. Son olarak CoinShares CSO’su Meltem Demirörs ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da parlak kırmızı gözler ile Bitcoin savunucuları arasına katıldılar.

  Lazer Gözler Ne Anlama Geliyor?

  Bitcoin fiyatında gelen peş peşe rekorların ardından BTC destekçileri, Bitcoin’in gücüne dikkat çekmek için profil fotoğraflarında böyle bir değişikliğe gitti. Lazer gözlerle değiştiren Bitcoin savunucuları, bu lazer gözlü fotoğrafları Bitcoin 100 bin dolara ulaşıncaya kadar profillerinde tutacaklar. 

  15 Şubat tarihinde başlayan bu akım, kripto para savunucusu Greg Zaj’ın Bitcoin’e atıfta bulunmasıyla geniş kitlelere yayıldı. LaserRayUntil100K adını verdiği bu akım, Twitter sosyal medya platformu üzerinden hızla yayıldı ve Saylor ve Musk gibi alanın önde gelen isimlere ulaştı. 

  Lazer Gözler Seçiminin Perde Arkası 

  3iQ’nun Bitcoin fonunun kurulmasına yardım eden bir isim olan Magdalena Gronowska, BTC savunucularının benimsediği akım hakkında şunları söyledi: “#LaserRayUntil100K, Bitcoin’in yakın olan 100 bin dolarlık zirvesini kutlamak için bir araya gelen Bitcoin savunucularıdır.” Bitcoin fiyatının 100 bin dolar oluncaya kadar profil resmini değiştirmeyeceği sorusuna da “birkaç ay için evet” cevabını verdi. 

  Coin Center iletişim başkanı Neeraj Agrawal, akımın simgesi olan lazer gözlerin seçimini şu şekilde ifade etti: “Bu harekete geçmek ve güç seviyesinin artması anlamına geliyor. Bir filmde bir karakterin gözlerinin ne zaman parladığını düşünün.” Kripto para topluluğunda lazer göz akımı hızla yayılmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle