Kripto Para

XRP ortaklığı bozulan MoneyGram zor zamanlar yaşıyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhinde açılan menkul kıymet davası, en çok MoneyGram şirketini olumsuz etkiledi. Şirket, XRP olmadan finansal açıdan zorluk yaşıyor…

  Hatırlanacağı üzere geçen yılın aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple şirketi ve iki yöneticisi aleyhinde dava açılmıştı. Ripple (XRP) davası yüzünden iş birliğine ara veren MoneyGram şirketi, o tarihten bu yana finansal açıdan problemler ile boğuşuyor. 

  MoneyGram, kripto para basınında yer alan son haberlere göre güvenilir bir gelir kaynağı bulmada sıkıntı çekiyor. MoneyGram CFO’su Lary Angelilli, iki şirketin alternatiflere baktığını söyledi. Şirketin açıkladığı güncel veriler de bu iddiaları destekler nitelikteydi. Nitekim bu hafta, para transfer firmasının hisseleri yüzde 40 oranında gerilemesi ile dikkatleri üzerine çekti.

  MoneyGram Hisseleri Çakıldı

  Ripple aktivitelerini engelleyen MoneyGram şirketi, bu karara gerekçe olarak ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açmasını gösterdi. Bilindiği üzere bu davadan ötürü birçok kripto para borsası ve platformu da XRP’yi tamamen ya da geçici olarak listeden çıkarmıştı. XRP fiyatları da borsalardan peş peşe gelen delist haberleri ile adeta çakılmıştı. 

  Öte yandan MoneyGram şirketi piyasa geliştirme ücretlerini kabul etmeyi durdurdu. Bu gelişmeler şirketin hisselerinde son hafta yüzde 40 oranında değer kaybı yaşattı. Kripto para basınında yer alan haberlere göre MoneyGram’ın Ripple’la iş birliğinin devam etmesi bekleniyor. Ancak bu iş birliğinin de söz konusu SEC davasında çıkacak sonuca bağlı olduğu belirtiliyor.

  MoneyGram Karar Vermek Durumunda

  Kripto para uzmanları XRP satışının engellenmesinde sorun olmadığını, ama davanın uzun sürebileceğini ifade etti: “Eğer davayla alakalı sonuç olursa, özellikle Ripple davayı kazanırsa sorun yok, ama bu uzun sürebilir.” Bunun yanı sıra, JMP Menkul Kıymetlerden David Scharf, Ripple Moneygram’e likidite platformu için ödeme yapmasının pazarlama hamlesi olduğunu belirtti. 

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise şirket ortaklarına teşvik ödemelerini savunurken şu ifadeleri kullandı: “Bazı müşterilere likidite platformlarını kullanmak için teşvik verdik. Her ödeme ağı kendisine has teşvikleri kullanıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle