Kripto Para

Bu tartışma çok su kaldırır! DOGE ve BTC menkul kıymet mi?

  Kripto para piyasalarında başlayan bir tartışma, SEC’in ekmeğine yağ mı sürecek? Twitter’in yeni sahibi Elon Musk’un DOGE hamlesi ile sıçrayan fiyatlar ardından Bitcoin kanadından gelen “DOGE bir menkul kıymettir” açıklamasına yanıt gecikmedi. Yanıtta BTC’nin de bir menkul kıymet olduğu söylenirken, tartışma toplulukta endişe ile takip ediliyor.

  Sıkı bir Dogecoin (DOGE) hayranı olarak ün salan Twitter’in sahibi Elon Musk, yeni DOGE hamlesi ile fiyatları sıçrattı! Twitter’in mavi kuş maskotunu kısa bir süre Dogecoin’in meşhur Shiba Inu köpeği ile değiştiren Musk ardından DOGE fiyatı yüzde 35 artarken, yaşanan bu durum istenmeyen bir tartışmanın fitilini ateşledi!

  “DOGE Bir Menkul Kıymet ve Shit Coin”

  Elon Musk’un hamlesi ile DOGE fiyatı yüzde 35 artarken, yaşanan bu heyecan verici gelişme DOGE topluluğunu sevindirdi. Fakat DOGE topluluğu dışında pek çok kişi ise yaşanan bu durumdan memnun değil! Musk’u yaptığı nedeniyle eleştiren Bitcoin Magazine’de program başkanı Alex McShane, yaşanan gösteriye tepki gösterdi ve Dogecoin için sert sözler sarf etti!

  Resmi Twitter hesabında açıklama yapan McShane, “DOGE kayıtsız bir menkul kıymet ve bir shit coin” ifadelerini kullandı. McShane tarafından yükseltilen sese ise Dogecoin cephesinden yanıt gecikmedi.

  “DOGE Menkul Kıymetse BTC De Öyle”

  McShane’nin DOGE hakkında söylediklerine yanıt veren Dogecoin geliştiricisi Billy Markus, BTC ile DOGE’nin benzer kod tabanlarında hazırlandıklarını hatırlattı. Bitcoin maksimalistlerinin açıklamalarını yalanlayan Markus, Dogecoin’in BTC’nin bir parodisi olduğunu, benzer kodda yazıldığını ve token madenciliği yapılmadığını hatırlattı.

  Yaptığı hatırlatma ardından Dogecoin’in bir menkul kıymet olduğu yönündeki eleştiriye yanıt veren Markus,” Dogecoin bir menkul kıymetse, Bitcoin de bir menkul kıymettir” dedi. Markus ayrıca McShane’nin ABD Senatörü Elizabeth Warren gibi ortak düşmanlara odaklanması gerektiğini hatırlattı.

  Musk DOGE İnadından Vazgeçmiyor!

  Twitter’in şefi sıkı bir Dogecoin hayranı. Sık sık DOGE paylaşımları ile memecoin’in popülerliğine önemli katkı sağlayan multi milyarder, DOGE nedeniyle 258 milyar dolarlık bir davanın da muhatabı. Hakkında açılan bu davanın düşmesini isteyen Musk, bir yandan DOGE desteğini göstermekten de çekinmiyor. Musk sonrası yükselişe geçen DOGE ise şu anda %dogecoin+usd% dolardan el değiştiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle