Kripto Para

Herkes BTC’yi konuşurken kurumsallar bu altcoini topluyor

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki artış yatırımcıları heyecanlandırırken kurumsal yatırımcıların ilgisi altcoinlere kaymaya başladı. Bybit kripto para borsası tarafından paylaşılan rapor, kurumsal oyuncuların tercih ettiği altcoini gözler önüne serdi.

  BTC öncülüğünde kripto para piyasası genelinde yükseliş hareketleri takip edilirken, önemli raporlar yayınlanmaya başladı. BTC fiyatının son 27 ayın en yüksek seviyesini test etmesinin ardından altcoin piyasası da hareketlendi. Analistler, kurumsal yatırımcıların bu dönemde BTC yerine altcoinlere ilgi göstermeye başlamış olabileceğini söylüyor.

  Bybit kripto para borsasının analistleri tarafından yayınlanan bir rapor, kurumsal yatırımcıların son dönemdeki tercihlerini gözler önüne serdi. BTC fiyatındaki yükseliş ve halving (blok ödülü yarılanması) öncesi ATH beklentisine rağmen kurumsallar altcoinlere ilgi gösteriyor. Kripto para piyasasının büyük oyuncularının seçtiği altcoin belli oldu.

  Kurumsal Yatırımcılar ETH’nin Kazanç Potansiyeline İnanıyor

  Bybit raporunda kurumsal yatırımcıların son aylarda BTC yerine daha çok Ethereum (ETH) yatırımına önem vermeye başladığını vurguladı. Piyasadaki büyük oyuncuların portföyleri incelendiğinde ETH’nin BTC’ye oranla daha fazla olduğu görülüyor. Analistler, kurumsalların neden ETH biriktirmeye başladığına dair önemli yorumlamalar yaptı.

  Son dönemde kurumsal yatırımcıların ETH toplamaya başlamasında en önemli sebep olarak Dencun yükseltmesi görülüyor. Ethereum ağında mart ayında gerçekleşmesi beklenen Dencun güncellemesiyle önemli değişiklikler yaşanacak. Bunun dışında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) masasında bulunan spot Ether ETF’leri de göz önünde bulunduruluyor.

  ETH/BTC Paritesinde Toparlanma Sinyalleri Sürüyor

  SEC’in bu yıl içinde bir Ether ETF’ine onay verme ihtimali, ETH fiyatının son dönemde hızlı yükselişinde önemli bir katalizör oldu. Ayrıca Ethereum ağının anti enflasyonist yapısı, zamanla ETH fiyatının daha fazla değer kazanmasını sağlayacak. Bybit analistleri bu faktörleri gerekçe göstererek kurumsalların son aylarda ETH toplamaya başladığını belirtiyor.

  Güncel verilere bakıldığında, en büyük ikinci kripto para birimi ETH yılbaşından bu yana yüzde 33 oranında değer kazanmış görülüyor. Herkesin son dönemde BTC’yi konuştuğu ve BTC dominansının giderek arttığı bu dönemde ETH’nin başarısı gölgede kalmış gibi görünüyor. ETH/BTC paritesinde son aylarda ciddi toparlanma belirtisi gösterirken, kurumsal yatırımcılar bu trendin devam edeceğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle