Kripto Para

Kanada basketbol liginde maaşlar BTC ile verilecek!

  Kripto para piyasaları son dönemlerde üst üste gelen olumsuz haberler ile sarsılırken, Kanada’dan beklenmedik bir haber geldi. Kripto para ilgisiyle ya da basketbol ligi ile ön planda olmayan Kanada’da, Elit Basketbol Ligi’ndeki (CEBL) oyunculara BTC ile maaş ödemelerinin önü açılıyor.

  Kripto para piyasası Mayıs ayı ortalarından bu yana dünyanın çeşitli yerlerinden gelen birçok olumsuz haber ile sarsıldı. Özellikle Çin’den kripto para madenciliğine yönelik gelen kısıtlama, yasaklama ve baskıcı haberler, piyasada derin düşüşlerin yaşanmasına neden oldu. Öte yandan, piyasada görülen volatilite, gündeme bir kez daha kripto paraların kullanım alanı ve işlevleri ile ilgili tartışmaları da gündeme getirdi. Bu tartışmalara sıkça konu olan “kripto para ile ödeme” konusuna bir örnek de bu kez Kanada’dan geldi.

  CEBL Kripto Para ile Maaş Veren İlk Profesyonel Spor Ligi Olacak

  Kanada, kripto para ile ilgili olarak ön planda olan bir ülke değil. Öte yandan Kanada, basketbol konusunda da dünyada ön planda sayılmaz. Ancak Kanada Elit Basketbol Ligi’nde (CEBL) yer alan oyunculara Bitcoin (BTC) ile maaş ödeme dönemi başlıyor. Kanada’da başlayacak olan bu ödeme yöntemi ile Kanada’nın kripto paralar ve basketbol konusunda daha çok ön plana çıkmaya başlaması bekleniyor. Ayrıca bu adım ile birlikte CEBL, maaş ödemelerini kripto para ile yapan ilk profesyonel spor ligi olacak.

  CEBL CEO’su Mike Morreal’in Açıklamaları

  Daha önce ABD Ulusal Basketbol Ligi’nde (NBA) bazı takımlar benzer adımlar atmıştı. Ancak CEBL, doğrudan lig olarak böyle bir adım atmaya hazırlanıyor. CEBL’de oyuncu maaşlarını Bitcoin ile verme konusunda işlemleri yapacak olan Bitbuy, halihazırda ligin ortakları arasında yer alıyor. CEBL CEO’su Mike Morreale konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “İnovasyon ve yeni bir basketbol deneyimi sunmak, dünyanın en çok tanınan profesyonel basketbol liglerinden biri oluşturmamızın arkasındaki etken oldu. NBA dışında olan en iyi oyunculardan bazıları, NBA deneyimi olan bazı isimler, verdiğimiz oyuncu odaklı kararlar sonrası ligimize dahil olmaya karar verdiler.

  Bitbuy ile ortaklığımız, oyunculara yaklaşımımızı ve işleri nasıl yürüttüğümüze ilişkin ileriye dönük yaklaşımımızı ifade ediyor.”

  Maaşlar Nasıl Ödenecek?

  Atılacak olan adımdan sonra ligdeki oyuncular, isteğe bağlı olarak maaşlarının bir kısmını BTC ile alabilecek. Bu noktada Bitbuy, oyuncuların cüzdanlarına Kanada dolarını dönüştürerek BTC iletecek. Bitbuy, ayrıca CEBL’nin de sponsoru olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle