Musk BTC yerine ADA coin tercih etmeli – Hoskinson

  Cardano’nun (ADA) kurucusu ve Input Output Hong Kong’un CEO’su Charles Hoskinson, Lex Fridman’ın podcast’ine katıldı. Hoskinson, kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri olan, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin (BTC) yerine Cardano’yu tercih etmesi gerektiğini dile getirdi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, her ne kadar son dönemlerde özellikle Bitcoin (BTC) konusunda olumsuz bir tavır sergiliyormuş gibi görünüyor olsa da 2021 yılında kendisi kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri oldu. Musk’ın favori kripto para biriminin Dogecoin (DOGE) olduğu biliniyor

  Öte yandan Musk, sıkı bir Bitcoin destekçisiydi ancak BTC madenciliğinin çevre kirliliğine yol açmasını gerekçe göstererek Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını da duyurmuştu. Sonradan Tesla’nın yeniden BTC ödemelerini alabileceğine ilişkin sinyaller veren Musk, piyasanın en etkili isimlerinden biri olmaya devam ediyor.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Twitter’dan tek bir paylaşımı ile söz konusu kripto para biriminin kısa vadede ciddi kazançlar elde etmesini sağlayabilen Musk’a, Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson’dan çağrı var. Lex Fridman’ın podcast’ine katılan Hoskinson, Elon Musk’ın Bitcoin yerine Cardano’yu tercih etmesi gerektiğini dile getirdi.

  Hoskinson, Tesla’nın karbon nötrlüğünü ve sürdürülebilirliği gerçekten önemsiyorsa BTC yerine Cardano’yu tercih etmesi gerektiğini savunuyor. Konuya ilişkin olarak Charles Hoskinson’un ifadeleri şöyle:

  “Alternatif enerjiye, sürdürülebilirliğe, karbon nötrlüğüne ve karbon azaltmaya gerçekten önem veriyorsanız; enerji tüketimini sınırlamak için yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.”

  Hoskinson Cardano’nun “En Yeşil” Kripto Para Olduğunu Savunuyor

  Hoskinson her ne kadar Tesla şirketine BTC yerine Cardano tercihi konusunda çağrı yapıyor olsa da BTC’nin boşa harcanan enerjileri kullanabileceği fikrini de kabul ediyor. Fakat Hoskinson öte yandan, Tesla’nın BTC’nin yayılmasının yenilenebilir enerjiyi artırabileceğine yönelik gerçek bir savunma yapması gerektiğini düşünüyor. Hoskinson, aksi takdirde Tesla’nın “en yeşil” kripto paraya yönelmesi gerektiğini savunuyor.

  Charles Hoskinson, daha önceki bir açıklamasında da bu konuda Cardano ve Bitcoin’i kıyaslamıştı. Ünlü CEO, Bitcoin’e kıyasla Cardano’nun 1,6 milyon kat daha verimli olduğunu ifade etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle