Kripto Para

Mark Cuban DOGE için ünlü sunucuyu ikna etti

  Ünlü milyarder yatırımcı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) için çalışmalarına devam ediyor. Cuban, bu kez de ABD’li ünlü sunucu Ellen Degeneres’i DOGE konusunda ikna etti.

  2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri Dogecoin (DOGE) oldu. Özellikle ABD’de yatırımcıların çok sık gündemine aldığı DOGE, ünlü isimlerden de destek görmeye devam ediyor. DOGE bu konuda en büyük desteğini Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan görmüştü. Musk’ın Twitter paylaşımları ile DOGE fiyatı uçuşa geçmişti. Ancak DOGE’un ciddi bir volatil yapısının olması, onun yükseldiği fiyatlarda kalıcı olmasını engelleyebiliyor.

  Cuban, Degeneres İle Röportajında DOGE’u Ön Planda Tuttu

  DOGE yapısındaki bu volatiliteye rağmen, Elon Musk dışında da DOGE’a büyük ilgi ve desteğini gösteren ünlü isimler bulunuyor. Bu kapsamda en çok dikkat çeken isimlerden biri de milyarder yatırımcı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban. Zira Cuban da tıpkı Elon Musk gibi DOGE’a büyük bir hayranlık besliyor. Üstelik Cuban, DOGE desteğini daha üst boyutlara bile çıkardı.

  Dallas Mavericks ürün satışlarında DOGE ödemelerini kabul eden Cuban, DOGE fiyatı 1 doları geçene kadar elindeki Dogecoin’leri satmayacağını ifade ediyor. Açıkça DOGE desteğini gösteren Mark Cuban, bu kez de ABD’li ünlü sunucu Ellen Degeneres’i bu konuda ikna etmek için kolları sıvadı. Degeneres ile sanal bir röportaj gerçekleştiren Cuban, bu röportajda da DOGE’u ön planda tuttu.

  Ellen Degeneres: “Bunu Kesinlikle Yapacağız”

  Mark Cuban, röportajda DOGE’un “artık dijital para olma yolunda ilerlediğini” dile getirdi. Cuban’a göre bu nedenle DOGE artık bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir. Ellen Degeneres’in “Ellen Shop” isminde bir mağazası var. Cuban, çeşitli ürünlerin satıldığı bu mağazada DOGE ödemelerinin geçerli olması gerektiğini ifade etti. Bunun üzerine Ellen Degeneres de “Bunu kesinlikle yapacağız” diyerek ikna olduğunu gösterdi.

  Cuban, Degeneres’i ikna ettikten sonra, DOGE’un “dünyanın en iyi yatırım aracı olmadığını” ancak yine de “bir piyango bileti almak ile kıyaslanamayacak kadar güvenli” olduğunu iddia etti. DOGE hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini ifade eden Degeneres, bu röportajı Twitter hesabından da yayınladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle