Kripto Para

PUBG’den dev atak: Oyna Kazan modeli ile NFT’ler geliyor!

  Kripto paraların yaygınlaşması ve büyük bir ilgi ile karşılaşması, ilerleyen dönemlerde NFT (non fungible token) ve Metaverse projelerinin de önünü açtı. NFT çılgınlığı artarak devam ederken, dünyanın en çok oynanan savaş oyunlarından PUBG, NFT’ler ile “Oyna Kazan” modelinde bir oyun geliştirmek için Solana Labs ile işbirliği hazırlığına başladı.

  2021 genelinde kripto para birimlerinin çok ciddi şekilde yaygınlaşması ile beraber, yıl içerisinde NFT (non fungible token) sektörü de çok ciddi ölçülerde popülarite kazandı. Gün geçtikçe artan NFT ilgisi yıl içinde çılgınlık boyutlarına ulaşırken, NFT’ler ile bağlantılı “Play to Earn” (Oyna Kazan) modelindeki oyunlar da çok ciddi bir popülarite ile karşılaştı. Bu alana birçok oyun ve NFT odaklı şirket yatırım yaparken, bir yeni hamle de dünyanın en çok oynanan savaş oyunlarından biri olan PUBG’den geldi. PUBG, Oyna Kazan modeli bir oyun geliştirmek için Solana Labs ile işbirliği hazırlıklarına başladı.

  PUBG NFT’lerle “Oyna Kazan” Modelini Sunacak

  PUBG, Play to Earn (P2E) modelinde bir Blockchain oyunu geliştirmek için Solana Labs ile işbirliği kuruyor. Dünyanın en ünlü oyunlarından biri olan PUBG’nin yapımcısı Krafton bu adımı ile kripto ekosistemindeki varlığını genişletmeyi hedefliyor. 23 Mart Çarşamba günü konuya ilişkin açıklamalarda bulunan PUBG, oyun içerisinde NFT’lerin de yer alacağını duyurdu. PUBG’nin geliştireceği yeni model oyunda NFT’ler, oyuncuların oyun oynarken para kazanmasını da sağlayacak.

  Solana Ağı Elini Güçlendiriyor

  PUBG’nin işbirliği hazırlığında olduğu Solana Labs ise Ethereum (ETH) ile olan rekabetinde elini güçlendirmeye devam ediyor. 2021 yılının ortalarından bu yana “Ethereum Katili” olarak anılan Solana, ağda destek verdiği NFT projeleri ve Metaverse oyunlarıyla her geçen gün daha da güçlü hale geliyor. Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Solana ağında gaz ücretlerinin ucuz olması ve işlem hızının yüksek olması, kullanıcıları Solana ağına çekmeye devam ediyor. FTX borsasının genç CEO’su Sam Bankman-Fried gibi sektördeki bazı önemli isimler de Solana’ya destek veriyor.

  Oyna Kazan Oyunlara İlgi Giderek Artıyor

  PUBG tarzındaki oyunlarda oynanış mantığı genellikle aynı ya da benzer şekilde ilerliyor. Takımlar eşleşiyor, oyunlar başlıyor, süre ve haritalar daralırken, her turda taraflar galip gelmeye çalışıyor. Artık bu tür oyunlar, yaygınlaşan NFT kullanımı ile birlikte Oyna Kazan modeline dönmeye başladı ve Oyna Kazan modelindeki NFT tabanlı oyunlar, son dönemlerde kullanıcıların en çok tercih ettiği oyunlar arasında yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle