Kripto Para

Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi kriptoyu inceleyecek

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hayata geçirilen Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi, kripto paraları da gündemine alacak. Yeni kurulan meclisin başkanlığına Figopara Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Bahar seçildi…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, yerli kripto para sektöründe de önemli gelişmeler yaşanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde kripto para birimlerini de araştırmak üzere Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi kuruldu. Mecliste mali ekosistemin tüm paydaşları yer alacak.

  FİNTEK Meclisi olarak faaliyetlerine resmen başlayan topluluk, kripto para birimlerini de gündemine alacak. Meclisin başkanlığına Figopara Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Bahar seçildi. Meclisin ilk toplantısı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener’in başkanlığında yapıldı.

  Finansal Teknoloji Alanında Kripto Paralar

  Açılış konuşması yapan Mahmut Özgener, kripto para vurgusunu şu şekilde yaptı: “Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi ile kamu-özel sektör istişare mekanizması olarak kamunun düzenlemelerine gerekli katkıyı vermeye hazırız. Finansal teknolojiler alanının kripto paralar, ödeme hizmetleri, altyapı sağlayıcıları, varlık finansmanı gibi birçok dikeyi barındırıyor.”

  TOBB bünyesinde kurulan meclisin bu ekosistemin tüm paydaşlarını kapsadığı belirtildi. Yerli kripto para dünyasında yaşanan bu gelişmeler kripto para yatırımcılarını da heyecanlandırdı. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde Figopara Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Bahar, meclisin başkanı olarak oy birliliği ile seçildi.

  Kripto Paraların Regülasyonu

  Mecliste ayrıca katılımcıların talepleri doğrultusunda meclisin öncelikli hedefleri sıralandı. Mecliste bankacılık başta olmak üzere kripto paraların regülasyonu ve ödeme sistemlerinin incelenmesi kararlaştırıldı. Ödeme mevzuatları gibi finansal işlemler arasında kripto para sektörünün de istişare edileceği öğrenildi. Bu konuların gündeme getirilmesi ile sektördeki sorunların üstesinden gelinmesi hedeflendi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle