Borsalardaki BTC miktarı tavan yaptı! Ne anlama geliyor?

  Kripto para piyasasındaki sert düşüş hareketleri devam ederken, kripto para borsalarına gönderilen Bitcoin miktarı uçuşa geçti. Analistler, kripto para yatırımcılarını daha fazla düşüş konusunda uyarıyor…

  Kripto para piyasasında en çok kullanılan merkezi kripto para borsalarına Bitcoin (BTC) girişleri hız kazandı. Lider kripto para birimi başta olmak üzere, piyasa genelinde sert düzeltme hareketlerinin görülmesi yatırımcıları da tedirgin ediyor. Kripto para piyasasında şiddetli bir yıkıma doğru ilerleyeceğine dair spekülasyonlar da artıyor.

  Moskovoski Capital CIO'su Lex Moskovoski, son paylaşımında sadece 1 saat içinde yaklaşık 23 bin Bitcoin’in merkezi borsalara aktarıldığını gösteren grafik paylaştı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden olan Moskovoski’nin paylaştığı bu veriler, yatırımcılar arasında da paniğe neden oldu.

  Kara Perşembe’den Bu Yana En Büyük İşlem

  Lex Moskovoski, merkezi kripto para borsalarına gönderilen dev boyuttaki Bitcoin işlemi hakkında çarpıcı bir yorum yaptı. Sadece bir saat içinde gerçekleşen bu girişin Mart 2020 tarihinde yaşanan “Kara Perşembe” gününden bu yana en büyük işlem olduğuna dikkat çekti. 

  Kripto para yatırımcılarının yakından bildiği üzere merkezi borsalardan yapılan çıkışlar, genellikle kripto paraların soğuk cüzdanlara aktarıldığını gösteriyor. Dolayısıyla getiri elde etmek için merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerine de aktarım yapılarak kripto varlıkların elde tutulduğu anlamına geliyor.

  Bitcoin Borsalarına Girişlerin Anlamı

  Öte yandan Bitcoin ve kripto para borsalarına yapılan girişler, kripto paraların satılmak üzere merkezi platformlara taşınması olarak yorumlanıyor. Zincir üstü analiz firması Glassnode tarafından derlenen veriler de Moskovoski Capital CIO'su Lex Moskovoski’yi doğrular nitelikte raporlar sundu.

  Kripto para piyasasının en büyük borsası olan Binance borsasına tüm zamanların en yüksek seviyelerinde Bitcoin aktarımı yapılıyor. Son günlerde gelen bu verileri paylaşan analist William Clemente III, aşağı yönlü fiyat tahminlerini yineleyerek düşüşün devam edebileceği uyarısını yaptı. Popüler analist Lark Davis ise piyasadaki düşüşün, Bitcoin'in 14 günlük göreceli güç endeksinin Mart 2020'den bu yana ilk kez aşırı satım bölgesine gerilediğini kaydetti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle