BTC'ye karşı yüzde 95 değer kaybetti! Alım fırsatı mı?

  Kripto para piyasasında belirsizlik yaşanırken popüler analist Benjamin Cowen dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, Bitcoin’e (BTC) karşı yüzde 95 oranında değer kaybeden altcoine karşı yatırımcıları uyardı.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki hareketlilik yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Kripto para topluluğunun tanınmış isimlerinden Benjamin Cowen, yine çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı. X hesabı üzerinden paylaşım yapan ünlü analist bir altcoin hakkında olumsuz ifadeler kullandı.

  Son dönemde altcoin yatırımcılarının radarından çıkmayan Litecoin (LTC) ile ilgili çeşitli tartışmalar ortaya atıldı. Dijital gümüş olarak tanımlanan LTC fiyatlarındaki hareketlilik sürüyor. LTC son dönemde BTC’ye karşı son 10 senede yüzde 95 oranında değer kaybetmesiyle yatırımcılarını üzmüştü.

  LTC Fiyatı Bu Sene 115 Doları Aşmayacak

  Analist Cowen, LTC hakkında olumsuz verileri gündem taşıyarak yatırımcılara "Uzak durun" uyarısında bulundu. Bilindiği üzere Litecoin yarılanma senesi 2019’du. O dönem 146 dolar seviyesine kadar çıkan LTC bu sene sadece 115 dolara kadar yükselebildi. Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen LTC fiyatında görülen 115 doların bu seneki en yüksek seviye olacağını vurguladı.

  Fed’in trilyonlarca dolar bastığı dönemde LTC halving yılında bile yatırımcıların beklediği performansı gösteremedi. Cowen, bir önceki dönemine göre hayal kırıklığı yaratan LTC hakkında düşük madencilik ödüllerine dikkat çekti. Ünlü analist 10 senede BTC’ye karşı yüzde 95 düşüş yaşayan projeye karşı yatırımcıları uyardı.

  LTC Yatırımcısını Kızdıran Açıklama

  Tecrübeli analist 10 yılda BTC’ye karşı yüzde 95 düşen LTC hakkında "Litecoin, Bitcoin karşısında yüzde 95 değer kaybı yaşadı. İnsanlar sadece bekleyin diyor. Kaç 10 yıl?" paylaşımında bulundu. Analist, Monte Carlo Modern Portföy teorisine göre BTC, ETH ve LTC portföyü yapıldığında maksimum verim alabilmek için LTC oranının sıfırlanması gerektiğini hatırlattı.

  Cowen’in LTC hakkındaki olumsuz açıklamaları bazı altcoin yatırımcıları tarafından tepki topladı. Bunun üzerine ünlü analist LTC için bir yükseliş beklentisinde olduğunu ancak fiyatın BTC karşısında ezildiğini söyledi. Uzman isme göre LTC bazen pump yapsa bile her zaman düşük tepede kalacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle