Linear (LINA) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Linear platformunda kullanılan LINA Coin hakkında bilgileri bu sizlere yazımızda bir araya getirdik. Pasif gelir elde etmek için kullanılabilen LINA Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları nelerdir, gelecekte nasıl bir konumda yer alabilir sorularına bu yazımızda yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Linear (LINA) Coin Nedir?

  Linear (LINA) Coin, geliştiricileri tarafından sınırsız likidite sloganı ile piyasaya çıkarılan kripto para birimidir. LINA Coin sentetik varlıkları oluşturmak amacıyla kullanılabilir bir altcoindir. Linear protokolünün yerel kripto para birimi olan LINA Coin, merkeziyetsiz finansal işlemlerde de rol alır. Linear ağında LINA Coin pasif gelir elde etmek için kullanılan bir aracıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  LINA Coin projesinde amaç DeFi protokolü ile uyumlu çalışabilen ve yanı anda sentetik varlık üretiminde kullanılabilen kripto para birimi yaratmaktır. Projenin amacı forex, emtia varlıklarını Linear sentetik varlık belirteçleri ile birleştirerek likit oluşturulabilmesini sağlamaktır. Proje likitleri yönetmek için tercih edilen bir DApp olmasına bağlı olarak, Buildr benzeri ürünleri kullanıcılar ile buluşturmayı amaçlamıştır. Hızlı onay süresi sunarak, kripto para ticaretinin tercih edilen projesi olmayı hedefler. Proje hakkında daha kapsamlı bilgi için şu adresten Whitepaper’ı inceleyebilirsiniz. 

  Linear Coin Yorum

  Analistler LINA Coin hakkında olumlu yorumlar gerçekleştiriyorlar. Özellikle LINA Coin ile staking işlemlerinden ideal bir kazanç oranından yararlanılabildiğini belirtiyorlar. LINA Coin’in çok yönlü yapısına değinen analistler, geleneksel bankacılık hizmetleri ile kredi alamayanların LINA Coin kredilerine yönelebildiklerini belirtiyorlar. LINA Coin’in akıllı sözleşmeler üzerinden borç almaya imkan sağladığına dikkat çekiyorlar.

  LINA Coin Geleceği

  Analistler LINA Coin’in gelecekte fiyat yükselişi ile gündeme geleceğini düşünüyorlar. Aayush Jindal, Cactus, Credible Crypto, Tom Lee gibi analistler, LINA Coin ‘in 2021 Haziran ayı ardından 0.0095 dolar ile 0.010 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. Bu kapsamda onun geleceğinde değer kazanımının yer alabileceğini açıkladılar.

  Linear Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 LINA coin fiyatı %linear+try% TL. Döviz cinsinden ise %linear+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Linear fiyatı 24 saatte %linear+yuzde%.

  LINA Coin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları kripto para borsası volatilitesine göre anlık değişim gösterebilirler. Güncel fiyat takip edildikten sonra alım-satım pozisyonu belirlenmelidir. 

  Linear (LINA) Coin Nasıl Alınır?

  Linear (LINA) Coin almak için izlenecek aşamalar şu şekilde sıralanırlar:

  • 1. Adım: LINA Coin şuanda Extrates, Fatbtc, Simex kripto para borsalarında işleme giriyor. Bu borsalarda tercih edilene erişim gerçekleştirilmesi gerekir.
  • 2. Adım: Borsadan hesap oluşturulup, ardından gelecek kimlik tanımlama işlemi tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: KYC işlemi tamamlana hesaba para yatırılarak, satın alma için gerekli bakiyeye sahip olunmalıdır.
  • 4. Adım: Borsadan LINA Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişim sağlanır.
  • 5. Adım: Bu işlem sayfasında görülen güncel fiyattan veya uygun fiyattan LINA Coin satın alma emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alma emrinin onaylanması ile birlikte hesabın sanal cüzdanında yer alan LINA Coin miktarı bu alanda saklanabilir. Daha güvenli bir saklama işlemi için tercih edilmesi halinde donanım cüzdana gönderilir.

  Bu adımlar doğru şekilde izlendiğinde satın alma gerçekleşir.

  Avantajları Neler?

  Linear (LINA) Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: LINA Coin ile alım-satım işlemlerinden emir onayları kısa sürede alınır. Transferlerde ise bekleme süresi düşüktür.
  • Faiz Kazancı: LINA Coin ağdaki diğer kullanıcılara kredi olarak verilebilir. Geri ödemeler akıllı kontrakt üzerinden faizli şekilde talep edilir.
  • Pasif Getiri: LINA Coin sahipleri çevrimiçi cüzdanlarında LINA Coin kilitleyerek, ek coin kazancı alabilirler. Staking ile pasif şekilde kara geçerler.
  • Düşük Masraf: LINA Coin cüzdanlar arası sınır ötesine transfer işleminde, düşük işlem ücretlerini çıkararak, ekonomik koşulları sunar. 

  Dezavantajları Ne?

  Linear (LINA) Coin dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: LINA Coin sadece 4 farklı kripto para borsasının işlem listesinden yer alır. Her alandan onunla işlem yapmak mümkün değildir. 
  • Saldırı Riski: LINA Coin sanal cüzdanda saklanırken kripto para borsalarında meydana gelebilecek saldırıların riskiyle karşı karşıya kalabilir. Donanım cüzdanda saklanması tercih edilir.

  Sonuç

  Binance kripto para borsasının listelemesi ile bir çok yatırımcının ilgisini çeken LINA hakkında merak edilen detayları size aktardık. Analistlerin tahminlerine göre LINA Coin 2021 senesinde değer kazanımını kayda geçirebilir. Diğer yandan çok yönlü yapısı ve avantajları sayesinde yeni alım taleplerini karşılayabilir. Sentetik varlıklarla yatırımı mümkün kılan LINA Coin tahminlere göre yön alırsa, yatırımcıları için avantajlı koşulları daha yüksek oranda sunabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle