Cardano (ADA) fiyatındaki boğa rallisinin sebepleri

  Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA, son 1 ayda yüzde 100’ün üzerinde değer kazandı. Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan ADA fiyatındaki bu yükseliş mercek altına alındı…

  Kripto para sektöründe genel anlamda tüm para birimlerinde görülen boğa piyasası, yatırımcıların yüzünü güldürdü. Cardano (ADA) fiyatında yaşanan yükseliş de dikkatlerden kaçmadı. ADA fiyatının artışını inceleyen kripto para uzmanları, boğa piyasasının önemine dikkat çekti. 

  Kripto para birimleri arasında dikkat çeken ADA fiyatındaki yükselişte IOHK içindeki büyük gelişmeler ve bu yıl için planlanan çok önemli birkaç sürüm öne çıktı. Bu gelişmeler sebebiyle Cardano (ADA) fiyatı bu ay içinde yüzde 100’den fazla artış gösterdi

  Cardano (ADA) Akıllı Sözleşme Dönemi

  Cardano blokzinciri dönemi olan Goguen, akıllı sözleşme işlevselliğini öne çıkaran özellikleri taşıyor. Blokzincirinin arkasındaki ekipler, sorunsuz başlatmalar ve minimum performans sorunları sağlamak için neredeyse tüm aşamalarında aynı anda çalışıyor. Kripto para geliştiricileri tarafından uzun süredir geliştirme aşamasında bulunan ve yakında piyasaya sürülmesi beklen güncellemenin ADA fiyatlarına olumlu yansıdığı görüldü.

  Bu sözleşmede belirlenen iki hard fork birleştirici (HFC) etkinliğinden ilk 3 Şubat tarihinde gerçekleşmişti. Bu ağın yerel varlıkları Cardano test ağına getirmesi olumlu karşılandı. Bununla birlikte ikinci etkinlik de şubat ayının sonunda, aynı yükseltme Cardano ana ağına uygulanacak ve Cardano’yu bir DeFi platformuna dönüştürecek.

  Cardano (ADA) Topluluk Kontrolü Artıyor

  Kripto para sektöründe merkeziyetsizlik, geçtiğimiz yıl kripto para alanındaki tartışmaların ana gündem maddesi olmuştu. Buna rağmen sadece birkaç ağ, bu konuda gelişim göstermek için somut adımlar atmasıyla dikkat çekti. Cardano (ADA) ağı da merkeziyetsizlik için girişimlere bağlayan kripto para ağlarından biri oldu.

  Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK, d-parametresinin sıfıra düşeceği 31 Mart’ta, ağdaki blok üretimi üzerindeki tüm kontrolü bırakmaya hazırlanıyor. Yatırım yaptıkları ağın kurucu şirket tarafından kontrol edilmeyeceğini bilmek isteyen kripto para yatırımcıları büyük ilgi gösteriyor. Pek çok kullanıcı sadece bu özellik için bil Cardano’ya yatırım yapmaya başladı ve bu hafta ADA’nın fiyatını 0.71 doların oldukça üzerine çıkardı.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle