Bitcoin fiyatında 50 bin dolar beklentisi sürüyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD doları karşısında yükselişini sürdürerek 49 bin doların üzerine çıktı. Ünlü analist Aayush Jindal, BTC fiyatında görülebilecek seviyeleri ve tahminlerini açıkladı…

  Kripto para dünyasının popüler analistlerinden Aayush Jindal, Bitcoin fiyatında yeni bir ralli beklentisi olduğunu açıkladı. Yakın vadede 48 bin dolar seviyesindeki desteğin korunması halinde 50 bin dolar direncinin aşılabileceğini söyleyen analistin bu açıklamaları büyük ses getirdi. Kripto para yatırımcıları şimdiden yeni rekorlara karşı kendilerini hazırladı.

  BTC fiyatı 48 bin dolarlık direncin üzerine çıktı ve kısa süre sonra 49 bin 300 dolara kadar ulaşarak yükselişini sürdürdü. Fiyatın 45 bin dolar seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın üzerinde iyi konumda işlem görmeye devam ettiği söylenebilir. BTC/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde de 46 bin dolar destek seviyesini korunduğu görülüyor.

  Bitcoin Fiyatında Rekor Seviyeler

  Lider kripto para birimin fiyatında yükseliş trendi devam ediyor. Kraken kripto para borsasından gelen güncel verilere göre paritenin 48 bin dolar ve 48 bin 500 dolar seviyelerini temizlemesi bekleniyor. Bu seviyelerin kırılması halinde Aayush Jindal, kripto para biriminde güçlü bir rallinin başlayacağını tahmin ediyor.

  Fiyatın aşağı yönlü bir düzeltme yapmadan önce 48 bin 800 dolar civarındaki en yüksek seviyesine tutunması dikkat çekti. Bu desteğin altında kırılma olmasıyla birlikte gerçekleşen hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altında işlem gördü. Popüler kripto para analisti Aayush Jindal, Bitcoin fiyatında 49 bin 300 dolar seviyesindeki rekorun ardından yükselişe dikkat çekti.

  Bitcoin’de İzlenmesi Gereken Seviyeler

  Bitcoin fiyatı 48 bin dolarlık direnç seviyesini geçmekte zorlanması halinde yeni bir düzeltme hareketine girebilir. Bu senaryoda Aayush Jindal’e göre ilk büyük destek trend çizgisi yakınında olan 46 bin dolar olabilir. Öte yandan olumsuz yöndeki bir sonraki büyük destek 41 bin dolar seviyesine yakın görülüyor. BTC/USD için MACD’nin yükseliş bölgesinde güçlenmesini muhtemel gören popüler analist, Bitcoin fiyatında izlenmesi gereken ana direnç seviyesini 48 bin dolar olarak açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle