Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Mayıs 2023

  Kripto para piyasalarına hakim olan satış baskısı genel görünümü bozdu! Lider kripto para birimi 27 bin doların altına gerilerken, altcoin’lerde derin düzeltmeler görülüyor.

  12 Mayıs 2022 Cuma günü Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasalarını etkileyen önemli gelişmeleri ve analist değerlendirmelerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ethereum (ETH) stake oranlarına yönelik yeni bir rapor yayımlandı. Rapora göre 2 Mayıs 2023 tarihinde sona eren hafta boyunca yatırılan toplam ETH miktarı, Shapella yükseltmesinden önceki hafta eklenen miktarın 4 katından fazla gerçekleşti!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu kez delist haberi ile gündemde. Platformundaki BUSD paritelerini temizleyen Binance, vadeli işlemlerde APE/BUSD paritesinin 16 Mayıs’ta listelerden çıkartılacağı bilgisini paylaştı.

  Bitcoin ağındaki tartışmalı Ordinals protokolünde ivme kaybı yaşanıyor. Ağda tıkanıklığa yol açan faktörler arasında gösterilen Bitcoin NFT hacimlerinde yaşanan düşüş ardından Ordinals protokolündeki işlem hacmi 18 milyon dolardan 4,5 milyon dolara geriledi.

  Binance bakıma giriyor. Borsadan yapılan açıklamada İzole Marj için 16 Mayıs tarihinde TSİ 09.00 – 10.00, Çapraz Marj için 17 Mayıs tarihinde 09.00 – 10.00 saatleri arasında programlanmış sistem yükseltmeleri gerçekleştirileceği duyuruldu.

  TerraForm Labs kurucusu Do Kwon hakkındaki bu iddia ortalığı karıştırır! Karadağ yerel medyası tarafından servis edilen bir habere göre olaylı isim Do Kwon, 400 bin Euro kefalet ödemesi halinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalabilir!

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasalarındaki önceki gece başlayan satış dalgası piyasaları vurdu. Satış baskısı ile birlikte BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolara geriledi. En büyük altcoin’in %etheruem+usd% dolardan el değiştirdiği yeni günde önemli bazı kripto para birimlerinin son dakika fiyatlamaları şu şekilde:

  • BNB - %bnb+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • MATIC - %polygon+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOT - %polkadot+usd% dolar
  • TRX - %tron+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle