Barry Silbert hangi fiyattan BTC satacağını açıkladı

  Ünlü milyarder ve Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert, sosyal medyada Charlie Munger ve Warren Buffet’in açıklamalarına verdiği cevapla dikkat çekti. Silbert, Bitcoin fiyatı 100 bin dolar olduğunda yüklü miktarda BTC satışı yapacağını açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart 2020 döneminde 3 bin 700 dolar bandına kadar gerilemişti. Covid-19 salgınının ekonomi piyasalarına darbe vurmasıyla birlikte, o dönemde birçok finansal varlık dip fiyatlarını görmüştü. Bitcoin de bu akımdan payını aldı. Ancak ardından yıl boyunca birçok etkene bağlı olarak Bitcoin fiyatını kademeli olarak yükseltti. Ardından Bitcoin, 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını geçerek büyük rallisine başlamış oldu.

  BTC Artık Birçok Kişi İçin “Güvenli Liman”

  Warren Buffet ve Charlie Munger ikilisi, Bitcoin fiyatı 3 bin 700 dolar bandında olduğu dönemden bu yana Bitcoin’e karşı sert eleştiriler dile getiriyor. Bitcoin her ne kadar 2021 yılında rekorlar kırmaya devam etmiş olsa da iki isim de birçok yönden Bitcoin’i eleştirmeye devam ediyor. Ancak Bitcoin’in sürekli olarak yükselmiş olması ve dünyanın M2 para arzını hızla arttırdığı son dönemlerde, birçok kişi Bitcoin’in “güvenli liman” halini almaya başladığını düşünüyor. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert da Munger’in yaptığı açıklamalardan sonra dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

  Silbert, Berkshire Hathaway’e BTC Satmak İstiyor

  Silbert, BTC fiyatı 100 bin dolara ulaştığında, Berkshire Hathaway’e yüklü miktarda Bitcoin satmak istediğini sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi. Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Munger, Bitcoin’i “iğrenç” bulduğunu söyledikten sonra, onun başarısını görmekten de nefret ettiğini dile getirmişti.

  Munger’ın bu açıklamalarının üzerine, BTC 100 bin dolara ulaştığında kendisine yüklü miktarda BTC satacağını söyleyen Silbert net bir duruş ortaya koymuş oldu. Silbert’ın yaptığı açıklamaların üzerine Anthony Pompliano, Silbert’a gerçekten BTC satıp satmayacağını sordu. Silbert ise bu soruya “Belki birkaç SATS” yanıtını verdi.

  CoinDesk ve Grayscale Investments gibi yapıların arkasındaki isim olan Silbert, ilk yatırımından 10 bin kata yakın yükseliş elde ettikten sonra Berkshire Hathaway’e biraz Bitcoin satabileceğini söyledi. Forbes’a göre Silbert’in net mal varlığı 2 milyar doları geçiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle