Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Eylül 2021

  Son dönemde inişli çıkışlı bir performans gösterdikten sonra yükseliş trendini koruyan Bitcoin fiyatındaki hareketlilikler yatırımcıları sevindiriyor. Psikolojik destek seviyesini 50 bin dolar bandına çekmeye çalışan BTC’de bu seviye üzerinde tutunma gerçekleşti. Yeni bir yükseliş dalgası bekleyen Bitcoin dışında altcoinlerde de pozitif görünüm devam ediyor.

  6 Eylül 2021 Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Son dönemde ABD'de yaptığı yatırımlarla ön plâna çıkan FTX borsası, 2021 yılında müthiş bir patlama yapan NFT sektörüne giriş yaptı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan duyuruda borsanın ABD’de yeni bir NFT oluşturma platformu açtığı belirtildi. Bu haberin ardından FTX borsasının yerel kripto para birimi FTT token fiyatı hızlı yükselerek yeni bir rekor kırdı. 

  İngiliz regülasyon kurumu FCA'in başkanı Charles Randell, kripto para basınında geniş yankı bulan açıklamasında önemli uyarılar yaptı. Randell, token çıkaran şirketlerin, sürekli olarak kontrol edilmesi gerektiğini belirtirken sosyal medya reklamları konusunda da uyardı. FCA başkanının uyarısında Kim Kardashian örneği vermesi dikkatlerden kaçmadı.

  Amerikan Futbol Ligi Organizasyonu'nun (NFL), ligde mücadele eden kulüplerin kripto para şirketleriyle sponsorluk anlaşması yapmasını şimdilik yasakladığı ortaya çıktı. NFL kulüpleri ayrıca NFT kartları satışı için de organizasyondan izin alamadı

  Altcoinlerde ise Coinmarketcap, Solana’nın SOL tokeninin piyasa değerinin son üç haftada neredeyse üç katına çıktığını ve şu anda 41 milyar doları aştığını bildirdi. Destekçiler, daha önce Ethereum’un hakim olduğu alanlar olan dijital tahsilatlar ve merkezi olmayan finans için Solana’nın avantajlı olmaya başladığını vurguluyor. SOL coin fiyatı, ağdaki işlemlerin daha düşük maliyetli ve çok daha yüksek hızlı olması sebebiyle artıyor

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre önde gelen kripto para birimlerindeki yükseliş sinyalleri yatırımcıyı sevindirdi. BTC fiyatı yüzde 2.81 oranındaki yükselişle 51.656 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoinlerde yükseliş görülürken ADA fiyatındaki gerileme yatırımcısını şaşırttı. Günün en çok değer kazanan popüler altcoini ise yüzde 6’dan fazla yükselen XRP oldu. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle